Karel Kubát je znovu oporou Litvínova. Únavu z herní vytíženosti necítím, říká

Karel Kubát. Foto: archiv MojeMostecko.cz
Karel Kubát. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Litvínov - Hokejový obránce Karel Kubát (ročník narození 1988) je nejvytíženějším a zároveň i nejproduktivnějším zadákem HC Verva Litvínov v probíhajícím ročníku extraligy. Hned po svém loňském návratu z ročního angažmá v pražské Spartě se zařadil znovu mezi litvínovské opory. A ukazuje se, že jeho opětovné působení v severočeském klubu je dobrou volbou pro něj samotného i pro Litvínov.

Reklama

Kubát nastupuje pravidelně. Odehrál třiačtyřicet ze čtyřiačtyřiceti zápasů, je prostě nepostradatelnou součástí týmu. Zaznamenal sedm gólů a připsal si i šestnáct asistencí, což jej řadí mezi nejvýkonnější obránce extraligy a mezi nejproduktivnější hráče Litvínova vůbec. Lépe jsou na tom v rámci klubu jen útočné hvězdy Viktor Hübl, Martin Ručinský a František Lukeš.

Velká tíha leží na Kubátovi i z toho důvodu, že litvínovský celek nastupoval v poslední době jen se šesti obránci. Jiří Zeman byl uvolněn na hostování do Kladna, Zbyněk Sklenička se zotavuje po zranění. Navíc Tomáš Frolo absentuje kvůli disciplinárnímu trestu a jen do některých zápasů zasahuje Jiří Šlégr, který zpravidla nejezdí s mužstvem k utkáním mimo domovský stadión.

Kubát si na herní zátěž nestěžuje. „Únavu necítím. I když někteří kluci chybí, snažíme se to zvládnout v šesti lidech v obranné sestavě. Celkově ale máme dost obránců, když jsme kompletní. A tak se můžeme prostřídat,“ tvrdí hokejista, který si váží druhého místa Litvínova v tabulce.

„Nejdřív jsme chtěli být v nejlepší šestce. To je už reálné díky velkému náskoku na zmíněnou šestou příčku. Škoda, že jsme minule prohráli v Brně. Ale pořád si držíme čtyřbodový odstup před třetí Spartou a čtvrtou Kometou Brno. Chceme úspěšně odehrát zbytek základní části a uhájit si byť i malý distanc před pronásledovateli. Věřím, že nás fanoušci doma poženou,“ říká Kubát.

Extraliga pokračuje až od 11. února 2015. „Už myslíme na play-off, které bude nejdůležitější částí dlouhé sezóny,“ připomíná Kubát skutečnost, že Litvínov se může těšit na vrchol extraligy. Medailové plány spřádá řada týmů. Největším favoritem je asi Třinec, suverénní lídr soutěže. Jenže v play-off se začíná takříkajíc od nuly, a jak s oblibou říkají trenéři i hráči: je to nová soutěž!

Reklama

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře