Jiří Zelenka stíhán za údajnou pomluvu Bereniky Peštové nebude, rozhodl žalobce

Magistrát města Most. Foto: archiv MojeMostecko.cz
Magistrát města Most. Foto: archiv MojeMostecko.cz

MOST - Zakladatel hnutí Severočeši a bývalý zastupitel Mostu Jiří Zelenka stíhán za údajnou pomluvu nebude, rozhodl o tom státní zástupce. Informaci přinesl web Neovlivni.cz.

Reklama

Trestní oznámení podala náměstkyně ministra životního prostředí Berenika Peštová (ANO), která je i mosteckou zastupitelkou. Vloni se dostala do sporu s Jiřím Zelenkou. V době, kdy padla koalice Severočeši Most, ANO, KSČM.

To, že policie Jiřího Zelenku obvinila z trestného činu pomluvy, překvapilo i odbornou veřejnost z justice. Podle ní se jedná o kontroverzní paragraf, o kterém se spekuluje, že by měl být zrušen.

Navíc spor mezi Zelenkou a Peštovou je v rovině politické. A paragraf pomluvy policie u politiků prakticky nepoužívá.

"Státní zastupitelství konstatovalo, že trestní stíhání bylo nezákonné. Jako takové bylo zrušeno,” uvedl justiční zdroj pro Neovlivní.cz.

O co v kauze šlo?

Jiří Zelenka do Mosteckého deníku přinesl tajně pořízenou nahrávku z vyjednávání o nové koalici na mostecké radnici. Tehdy radní za Severočechy Zelenka poskytoval ostatním médiím rozhovory a naznačoval, že političtí soupeři se snaží uplácet.

Jiří Zelenka v komentářích i ve svých statusech na sociálních sítích připisoval celou aféru na účet mostecké zastupitelky hnutí ANO a rovněž náměstkyně na ministerstvu životního prostředí Berenice Peštové. Opakovaně tvrdil, že právě ona za celou kauzou stojí, že to ona se pokusila jeho lidi uplatit.

Bereníka Peštová se bránila trestním oznámením. “Jako jeden z nejvýše postavených státních úředníků si nemohu dovolit, aby o mě někdo rozhlašoval takové nehorázné pomluvy,” reagovala pro Neovlivní.cz.

Policie nakonec kauzu o údajném uplácení smetla ze stolu. Avšak v případě údajné pomluvy se rozhodla Jiřího Zelenku obvinit. Trestní stíhání nakonec bylo zastaveno.

SOUVISEJÍCÍ: Kauza mostecký převrat 2015: Lákat přeběhlíka není trestné, Zelenka je obviněn

Jiří Zelenka rezignoval na post zastupitele a radního Mostu, na kraji zůstává

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře