Jiří Gula odmítl černé prognózy a po zranění je připraven i na finále

Jiří Gula. Foto: archiv Hokej-Litvínov.cz
Jiří Gula. Foto: archiv Hokej-Litvínov.cz

Litvínov - Jako na houpačce prožívá probíhající hokejovou sezónu v extralize obránce Jiří Gula, současná opora zadních řad Litvínova. Na začátku podzimu měl výbornou formu, potom ho na delší čas zastavilo zranění, ale vrátil se v pravou chvíli.

Reklama

Jiří Gula má pevné místo v sestavě mužstva, které postoupilo do semifinále a soustředí na sebe pozornost celé hokejové veřejnosti ve finále play-off proti Třinci. Série odstartuje v sobotu 11. dubna 2015.

„Start do extraligy se mi povedl. Než jsem se zranil, cítil jsem se dobře. Ale pak jsem vynechal snad půlku sezóny. Postupně jsem se dostal do kupy, i když to asi ještě není stoprocentní. Jsem ale šťastný, že jsem zpátky na ledě,“ svěřil se důrazný bek, jenž si během nucené pauzy vyplněné léčením zranění „užil“ i černější chvilky. „Doktoři dávali prognózu, že si letos možná už ani nezahraji. Byl jsem zklamaný, ale nechtěl jsem se s tím smířit. Moc si vážím faktu, že mohu být ve finále. Je to úžasné,“ liboval si Gula.

Nesmírně si cení litvínovské cesty ze dna na špičku. „V loňské sezóně jsme byli někdy koncem října 2013 poslední v tabulce, pak jsme se vytáhli na jedenácté místo. A v tomto ročníku s námi nikdo nepočítal, že půjdeme jasně do play-off a v něm takhle daleko. Nastartovali nás tehdy noví trenéři Radim Rulík a Miloš Hořava. Od té doby makáme,“ vystihl obránce zásadní milníky v působení mužstva.

Pro mnohé je účast Litvínova ve finále senzací. „Na začátku sezóny jsme si řekli, že chceme udělat úspěch. Stanovili jsme si postupné cíle. Přesto asi málokdo předpokládal, že budeme mít jisté stříbro a ještě i šanci na zlato,“ přiblížil Gula realitu.

Přiznal se, že doufal v úvod finálové série na domácím ledě. „To by nastalo v případě, že by Sparta zdolala v semifinále Třinec. Ale soupeře jsme si vybrat nemohli. Vyšlo to tak, že Třinec potvrdil první místo po základní části. Pojedeme tam se záměrem urvat jedno vítězství ze dvou zápasů. Pak se série přesune do Litvínova. Tuším, že ve středu 15. dubna i následující den bude na našem zimním stadiónu pokaždé vyprodáno. Pro takové okamžiky hokej hrajeme,“ zdůraznil bek.

Právě hra obránců bývá v podobných sériích klíčovým faktorem. „V Litvínově jsme na náročný hokej v plném tempu zvyklí. Horší to je jen, když se někdo zraní, nebo jsme nuceni bojovat v oslabení. Ale předem na to nemyslíme,“ uzavřel Gula.

ČTĚTE:  Hokejem žije Litvínov i Most, říká Viktor Hübl před vrcholem sezóny

Martin Ručinský si zahraje finále po čtyřiadvaceti letech!

Reklama

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře