Jiří Biolek narazil s kontroverzní kampaní u senátorů za STAN. Ti se omluvili Dernerové

Jiří Biolek. Foto: archiv Facebook/Jiří Biolek
Jiří Biolek. Foto: archiv Facebook/Jiří Biolek

MOSTECKO - V právě probíhajících opakovaných senátních volbách na Mostecku vzbudila rozruch kampaň kandidáta za hnutí Starostové a nezávislí (STAN). Avšak Jiří Biolek zvolenou předvolební strategií naštval nejen Alenu Dernerovou, na kterou primář dětského oddělení nemocnice slovně zaútočil, ale také senátory. Ti se dokonce bývalé senátorce omluvili.

Reklama

Senátoři za hnutí Starostové a nezávislí se distancovali od chování svého vlastního kandidáta. A to kvůli způsobu, jakým vede kampaň.

Za STAN kandiduje v senátním obvodu číslo 4 Most lékař Jiří Biolek. Ten se ostře vymezil vůči Aleně Dernerové, která v říjnu 2016 obhajovala senátorský post a v řádných volbách zvítězila.

Ovšem senátní klání bylo nakonec soudem zrušeno a výsledky zneplatněny. Od té doby je senátorské křeslo prázdné a Dernerová se senátorkou nestala.

Dětská lékařka kandiduje i tentokrát. Tak jako Jiří Biolek, který loni na podzim skončil za Jiřím Šlégrem.

Primář dětského oddělení nemocnice viní z opakování voleb právě Dernerovou. Svoji kampaň odstartoval tiskovou konferencí, následně se ve schránkách v mosteckém senátním obvodu začaly objevovat pohlednice. V nich Biolek tvrdí, že právě kvůli Dernerové se musí volby opakovat a daňoví poplatníci to musí zaplatit.

"Důrazně vyzývám Alenu Dernerovou, aby přijala osobní odpovědnost za zmaření říjnových voleb a zvážila svoji účast v opakovaných volbách. Nejvyšší správní soud prokázal, že o protiprávnosti své kandidatury v říjnových volbách věděla,” zní jeden z textů.

Sama lékařka reagovala kampaní: "Ani já, ani voliči nemůžeme za to, že Nejvyšší správní soud nařídil opakování voleb. které jsem na podzim vyhrála. Vyjádření bývalého kolegy a neúspěšného kandidáta na senátora je vůči mně velmi urážlivé. Každý rozumný občan ví, že je to podpásová a manipulační taktika."

Alena Dernerová dostala od senátorů zvolených za STAN dopis. “MUDr. Jiří Biolek, bohužel, ve své volební kampani použil velmi neseriózní volební materiál proti Vaší osobě. Tento způsob politické soutěže jde proti politické kultuře, kterou se snažíme i my, senátoři  v Senátu PČR pěstovat a dodržovat. Proto se od tohoto jednání distancujeme, neboť, je-li vedeno kandidátem za STAN, dopadá jeho stín i na náš senátní klub Starostů a nezávislých,” cituje z dopisu web Neovlivní.cz.

Podepsáni jsou místopředseda Senátu Jiří Šesták, předseda senátního klubu STAN Jan Horník a Zbyněk Linhart, předseda senátního výboru.

Nakonec reagoval i předseda hnutí Petr Gazdík. "Takto se zkrátka volební kampaň vést nedá,” řekl Neovlivní.cz.

SOUVISEJÍCÍ:  Do senátních voleb se nově zapojí ANO i TOP 09. Dernerová odmítla Severočechy

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře