Jezero Most má být napojeno na komunikace a inženýrské sítě

Jezero Most. Foto: archiv Město Most
Jezero Most. Foto: archiv Město Most

Most - Jezero Most má být napojeno na komunikace a inženýrské sítě, což by výrazně pomohlo k rozvoji turistiky a cestovního ruchu. Ministerstvo financí rozhodlo o vyhlášení veřejné zakázky, samotná realizace se pak předpokládá v letech 2017 a 2018.

Reklama

Náklady na tuto stavbu jsou odhadovány na více než 330 milionů korun a budou hrazeny z dotace takzvaných 15 ekomiliard. Zadavatelem stavby je Ministerstvo financí, které bude hradit většinu finančních prostředků této stavby, město Most se bude podílet na neuznatelných nákladech.

Mezi ty patří například veřejné osvětlení nebo nadzemní objekty čerpacích stanic, ve výši zhruba 10 milionů Kč. O definitivním schválení realizace stavby budou ještě rozhodovat městští zastupitelé.

Vybudovat se mají i oddychové pobřežní zóny pro krátkodobou rekreaci včetně pláží, stanovišť záchranné služby, kotviště lodí a plovoucích mol.

Návrh by podle předpokladů měl být v polovině roku 2016 projednán mezirezortní komisí. Vyhlášení veřejné zakázky na realizaci pak Ministerstvo financí plánuje na rok 2017, přičemž samotná stavba by měla být dokončena do poloviny roku 2018.

ČTĚTE: Jezero Milada mezi Ústím a Teplicemi je otevřeno. Kdy bude Mostecké jezero pro veřejnost?

Most chce stovky milionů na 2 projekty u jezera na podporu cestovního ruchu

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře