Je to naše práce, říká fotbalový útočník Jiří Procházka o tvrdé přípravě Mostu

Jan Procházka. Foto: archiv Baník Most
Jan Procházka. Foto: archiv Baník Most

Most - Až do 7. března 2015 potrvá zimní příprava fotbalistů ve druhé lize. Mají tedy dostatek času nachystat se na jarní sezónu. A v ní čeká na Baník Most boj o záchranu v soutěži. „V tréninku hodně dřeme, ale je to naše práce, tak jsme na to zvyklí,“ říká mostecký útočník Jiří Procházka. I na jeho góly bude tým spoléhat ve snaze o potřebné umístění.

Reklama

Jak se vám zamlouvá lednový a únorový program mosteckého mužstva?

Trenér nám v přípravě slíbil běhání, což se naplňuje. Často jsme v Mostě denně od rána do večera. Současné přípravné období probíhá spíše ve formě soustředění, takže spoustu hodin trávíme na domácím stadiónu. Je tady i možnost ubytování.

Nezdá se vám příprava příliš dlouhá?

Není to nic moc extra příjemné, ale jsme na to zvyklí. Taková je prostě příprava v Čechách, zdlouhavá každý rok. Ale je to naše práce.

Cítíte na sobě tlak, že byste měl být tahounem ofenzivy Baníku Most?

Tlak na mě asi bude, ale přišel Zoran Danoski z Příbrami a snad nám pomůže svými góly. Věřím, že střelecké zakončení nebude závislé jen na mě. Loni jsem sice dával hodně branek, ale byl bych raději, kdyby se na produktivitě na jaře podílelo více hráčů. Jediný cíl zní: abychom vyhrávali a zachránili se v soutěži.

Jak posuzujete čtrnáctou pozici Baníku Most před jarní částí druhé ligy?

Trošku nás mrzí, že jsme nezvítězili v posledním podzimním kole. To bychom měli před patnáctou příčkou náskok čtyř bodů a šlo by se nám do jara v lepším rozpoložení. Ale nedá se nic dělat. Zkusíme čelit všem soupeřům a sbírat body. Soustředíme se sami na sebe.

Vaším přímým konkurentem v boji o záchranu je i předposlední FK Ústí nad Labem.

Jaro může být záludné a napínavé. Myslím, že i Ústí má pořád šanci na udržení. Nikomu sestup nepřeji, ale třeba díky zlepšení společně s Ústím „potopíme“ někoho z Moravy. Tedy celky, které jsou v tabulce těsně před námi.

Reklama

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře