Jaká je budoucnost Litvínova? Prolomení limitů může vše změnit

Město Litvínov. Foto: archiv MojeMostecko.czMěsto Litvínov. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Litvínov - Budoucnost Litvínova se bude odvíjet i na základě rozhodnutí, zda se prolomí těžební limity. Přesto radnice začala pracovat na koncepci rozvoje, do které mají být zapracovány i připomínky veřejnosti.

Reklama

Město Litvínov v současné době zpracovává důležitý strategický dokument Program rozvoje města Litvínova. Nyní probíhají jednání pracovní skupiny a odborných skupin, které budou definovat nejpalčivější problémy města, probíhají práce na analýzách jednotlivých oblastí. A to sociální oblast, doprava, životní prostředí, volný čas, podnikání a zaměstnanost, bydlení, školství a vzdělávání, bezpečnost a prevence kriminality. Zároveň bude probíhat dotazníkové šetření.

"V tuto chvíli nejsem schopná přesně definovat konkrétní rozvojové plány, neboť ty vyplynou z tzv. analytické části dokumentu, která se nyní zpracovává. Tento a příští týden se konají schůzky odborných skupin, které definují konkrétní problémy v daných oblastech," řekla pro MojeMostecko.cz Jana Břečková z úseku strategického rozvoje litvínovského městského úřadu.

"Zároveň bude probíhat dotazníkové šetření, kde bude maximálně zapojena veřejnost. Zároveň bude tento dokument projednáván na veřejném projednání. Další součástí analytické části dokumentu jsou statistická data," upřesnila Jana Břečková.

"Analytická část bude podrobena připomínkám odborným skupinám a pracovní skupině, která byla jmenována Radou města Litvínova. Z analytické části bude vytvořena tzv. návrhová část dokumentu, kde budou definovány vize, cíle a priority města Litvínova," dodala Jana Břečková.

Dotazníky budou v nejbližší době k dispozici na webových stránkách města a zároveň proběhne fyzické dotazníkové šetření v ulicích města. "Vaše názory a připomínky nás zajímají, proto bychom rádi požádali veřejnost o zapojení se do tvorby strategického dokumentu – buď formou dotazníků, nebo posléze na veřejném projednání," vyzvalo město na svém webu litvínovskou veřejnost.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Dopravní podnik chce lidi v MHD, a tak koupí nové trolejbusy a autobusy Dopravní podnik chce lidi v MHD, a tak koupí nové trolejbusy a autobusy
V pátek bude veškerá doprava v Ústí zdarma V pátek bude veškerá doprava v Ústí zdarma
Boj o Podřipskou nemocnici. Co mělo být rozbuškou sporu, který graduje? Boj o Podřipskou nemocnici. Co mělo být rozbuškou sporu, který graduje?

Liberecký recept? Hrát jednoduše a hodně střílet, říká Martin Bakoš Liberecký recept? Hrát jednoduše a hodně střílet, říká Martin Bakoš
Na postup jsme se hodně nadřeli, uznal jablonecký Masopust Na postup jsme se hodně nadřeli, uznal jablonecký Masopust
Tranzitní dopravu v Chrastavě a Nové Vsi nechceme, říkají místní Tranzitní dopravu v Chrastavě a Nové Vsi nechceme, říkají místní


Komentáře