Hokejový Litvínov získal brankáře Jaroslava Januse

Vítězové extraligy 2014/2015 Foto: archiv Hokej-Litvínov.cz
Vítězové extraligy 2014/2015 Foto: archiv Hokej-Litvínov.cz

Litvínov - Na odchod nejlepšího hráče hokejové extraligy - brankáře Pavla Francouze do Ruska, muselo zareagovat vedení mistrovského celku HC Verva Litvínov doplněním kádru na tomto postu. A klub se dohodl na smlouvě se slovenským gólmanem Jaroslavem Janusem, který se pokusí navázat na výkony svého litvínovského předchůdce v brance úřadujících šampiónů.

Reklama

Jaroslav Janus pochází z Prešova, hokejově se prosadil například ve Slovanu Bratislava v Kontinentální hokejové lize. Právě z tohoto týmu přišel v závěru minulé sezóny na hostování do pražské Sparty. Odchytal několik zápasů, ale pro příští sezónu ve Spartě nezůstane. Od počátku června 2015 se zapojil do letní přípravy v Litvínově. Je jedním ze čtyř brankářů, které má litvínovské A-mužstvo momentálně k dispozici. Dalšími jsou Horák, Soukup a Petrásek.

Litvínovský klub také oznámil, že kromě Francouze s takřka stoprocentní pravděpodobností odejde do Ruska i útočník Jakub Petružálek. Zajímavostí ale je, že Pavel Francouz tráví červnové dny ještě v Česku a do ruského klubu Traktor Čeljabinsk se přesune až počátkem července.

Bez smlouvy je litvínovský útočník Juraj Majdan, hostování skončilo obránci Tomáši Frolovi. Ten přišel do Litvínova až v průběhu minulé sezóny, kvůli zranění nějaký čas absentoval, ale vrátil se do sestavy v rozhodujících a úspěšných zápasech ve finále. Takže byl na ledě i při dekorování mužstva zlatými medailemi. Pro něj to byl druhý titul v krátké době, jelikož v roce 2013 figuroval v kádru tehdejšího mistrovského celku Plzně!

Už dříve vešlo ve známost, že jeden z úspěšných trenérů Litvínova Miloslav Hořava nebude v klubu dál pokračovat. Na místo asistenta trenéra se tak posunul Jiří Šlégr, který definitivně ukončil hráčskou kariéru a stal se i předsedou představenstva. Podstatné je, že hlavním trenérem zůstává Radim Rulík. V červnu 2015 slaví padesátiny a dá se říci, že dubnovým titulem v extralize si k životnímu jubileu dal v předstihu ten nekrásnější dárek.

Litvínovští hokejisté se připravují nejen na roli obhájců titulu v extralize, ale i na Ligu mistrů. Evropská soutěž startuje už 21. srpna 2015.

Reklama

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře