Hokejisty Mostu povede trenér Jiří Doležal

Hokejisté Mostu. Foto: archiv Facebook HC Most
Hokejisté Mostu. Foto: archiv Facebook HC Most

MOST - S novým trenérem vstoupí do nadcházející sezóny hokejisté HC Most. Celek, který se na jaře 2016 zachránil v první lize, povede zkušený kouč Jiří Doležal. Na střídačce nahradí Josefa Beránka mladšího, jenž přišel k týmu v průběhu minulého ročníku WSM Ligy (název prvoligové soutěže).

Reklama

Jiří Doležal je bývalým hráčem pražské Sparty a někdejším reprezentantem. Za československý a později český národní tým nastoupil na šesti mistrovstvích světa a dvou zimních olympijských hrách, má čtyři bronzové medaile z MS.

Pokud jde o jeho trenérskou dráhu, zásadním způsobem ji spojil se severočeským hokejem. Výrazně se jako kouč prosadil v Chomutově, kam přišel v březnu 2012 a díky triumfu v baráži o postup přivedl tým do extraligy! Působil u chomutovských Pirátů i v nejvyšší soutěži, ale během sezóny skončil a přesunul se do prvoligové Kadaně.

V létě 2013 zamířil do HC Stadión Litoměřice, který koučoval dva roky v první lize. Poté se stal trenérem mladšího dorostu pražské Slavie a od 1. června 2016 je trenérem HC Most.

Hokeji se věnují i jeho synové Jiří Doležal mladší a Tomáš Doležal. Ostřílenější Jiří Doležal hrál v extralize dlouho za pražskou Slavii, poté i za Karlovy Vary, Tomáš Doležal působil v Litoměřicích. V uplynulé sezóně nastupovali oba bratři Doležalové právě za HC Most, přičemž Jiří Doležal vypomáhal i Litvínovu v extralize.

„Mostecký hokej není pro mě neznámým klubem. Právě proto, že tady hráli moji synové, tak jsem mužstvo sledoval,“ svěřil se trenér Jiří Doležal klubovému webu.

Asistentem nového mosteckého kouče bude Zdeněk Zíma mladší, bývalý útočník Litvínova a trenér mládežnických týmů v litvínovském klubu.

Pokud jde o složení hráčského kádru, jeho podoba se bude vytvářet i podle možností a spolupráce s Litvínovem.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře