Hokejisté Litvínova se udrželi v extralize výhrou nad Karlovými Vary

Z utkíní Litvínova s Karlovými Vary. Foto: archiv Hokej-Litvínov.czZ utkíní Litvínova s Karlovými Vary. Foto: archiv Hokej-Litvínov.cz

Litvínov - Po první třetině prohrával Litvínov s Karlovými Vary 0:2, přesto dosáhl na tři body a tím i na záchranu v Tipsport extralize tři kola před koncem! Radek Duda skóroval dvakrát, rozhodl Filip Pavlík. U všech tří gólů, které padly shodně z přesilovek, asistoval Karel Kubát.

"Začátek zápasu jsme měli dobrý, ale asi jsme chtěli dát hezčí branku, než je zdrávo... A bohužel jsme pak prohrávali 0:2. V kabině jsme si řekli, že pokud chceme hrát na hezké branky, můžeme klidně prohrát 0:4. Ve druhé třetině jsme měli enormní tlak a využili šance. Mohli jsme jich využít i víc. Jsme rádi, že se v mužstvu našla síla to otočit a vyhráli jsme. Sezóna celkově nebyla vůbec jednoduchá. Je to pro nás obrovská zkušenost a nikomu nepřeji zažít to, že z mistrovské sezony hrajete v baráži o přežití v extralize. Děkuju klukům, že zabojovali a extraligu jsme udrželi," komentoval po vítězném utkání litvínovský trenér Jiří Šlégr.

Na marodku Vervy přibyl ke zraněným Hüblovi, Jánskému, Havlíčkovi a Chaloupkovi po pátečním utkání v Jihlavě také obránce Frolo, zraněný v obličeji vystřeleným kotoučem. Litvínov začal lépe a konečný výsledek první třetiny také obrazu hry příliš neodpovídal, ale hraje se na góly.

Ve 4. minutě měl šanci Jurčík, v 7. Hanzl, ale přihrával do strany Dudovi a Závorku nakonec ohrozil až od modré čáry Kokeš. Minutu na to jeli tři samotní litvínovští hráči na gólmana, ale brankou to neskončilo.

V polovině třetiny byl vyloučen letošní debutant Kokeš a jen co se jeho tým ubránil, musel ven i Trávníček. Čtyři minuty přesilovky Energii branku nepřinesly. Otevřít skóre mohl Fed Cupem inspirován (tenisovým způsobem) Kubát, Závorka chytil střelu ze vzduchu do lapačky. Odpověděl Kůs (vedle) a v závěru třetiny se hosté dvakrát trefili. Akci pěkně sehráli Tomeček s Rohanem a pak Januse 48 vteřin před koncem překonal Marosz. Studená sprcha pro domácí, euforie pro hosty.

Druhá část přinesla rostoucí tlak Vervy, který vyústil v sérii přesilovek a pak i v kýžené branky. Nakonec HC Verva Litvínova porazila Energii Karlovy Vary 3:2.