Hlubinný důl Centrum skončí, oznámila Severní energetická

Uhlí, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comUhlí, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Dolní Jiřetín - Poslední hnědouhelný důl Centrum v Dolním Jiřetíně těžební společnost Severní energetická uzavře. Je to i kvůli limitům, uvedla mluvčí firmy.

Reklama

"Představenstvo Severní energetické je nuceno definitivně uzavřít provoz v dole Centrum. I když hlubinná těžba v tomto dole nebyla poslední léta ekonomicky efektivní, byla udržována zejména s ohledem na zachování cenného know-how pro budoucí těžbu v bočních svazích lomu ČSA. Rozhodnutí vlády o zachování těžebních limitů však neumožňuje další rozvoj lomu ČSA ani dolu Centrum," sdělila mluvčí Severní energetické Gabriela Sáričková Benešová.

Důl Centrum se dlouhodobě potýkal s nevyrovnanými ekonomickými výsledky a několikrát se uvažovalo o jeho uzavření, uvedla firma.  "S ohledem na zachování zaměstnanosti však akcionáři životnost dolu několikrát prodloužili. Na jaře příštího roku tak důl dotěží poslední stěnu v rámci platného povolení. Investice do otvírky nového těžebního pole by však byla v každém případě, nejenom s ohledem na klesající ceny uhlí, ztrátová," konstatovala mluvčí Severní energetické.

Firma se připravovala na rozvoj hlubinné těžby v bočních svazích lomu ČSA. V loňském roce zahájila zkušební projekt ve svazích pod Jezeřím. Byl rozražen první okruh a zahájena těžba metodou tzv. chodbicování. "Avšak v souvislosti s platností limitů nebude možné po ukončení těžby na lomu ČSA pokračovat ani v tomto projektu," uvedla Gabriela Sáričková Benešová.

"Dopady této situace se pokusíme co nejvíce zmírnit. Připravujeme interní plán zaměstnanosti, který zmapuje možnosti uplatnění zaměstnanců z dolu Centrum v rámci skupiny, případně u našich dodavatelů,“ vysvětlil Petr Kolman, generální ředitel Severní energetické.

ČTĚTE:  Reakce na Severní energetickou: Limity těžby hnědého uhlí provoz hlubinného dolu Centrum nijak neomezují

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Dopravní podnik chce lidi v MHD, a tak koupí nové trolejbusy a autobusy Dopravní podnik chce lidi v MHD, a tak koupí nové trolejbusy a autobusy
V pátek bude veškerá doprava v Ústí zdarma V pátek bude veškerá doprava v Ústí zdarma
Boj o Podřipskou nemocnici. Co mělo být rozbuškou sporu, který graduje? Boj o Podřipskou nemocnici. Co mělo být rozbuškou sporu, který graduje?

Liberecký recept? Hrát jednoduše a hodně střílet, říká Martin Bakoš Liberecký recept? Hrát jednoduše a hodně střílet, říká Martin Bakoš
Na postup jsme se hodně nadřeli, uznal jablonecký Masopust Na postup jsme se hodně nadřeli, uznal jablonecký Masopust
Tranzitní dopravu v Chrastavě a Nové Vsi nechceme, říkají místní Tranzitní dopravu v Chrastavě a Nové Vsi nechceme, říkají místní


Komentáře