Hlubinný důl Centrum končí. Výpovědi mají dostat i první lidé z lomu ČSA

Uhlí, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Uhlí, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Dolní Jiřetín - První výpovědi dostanou horníci z lomu ČSA, který má ukončit těžbu za šest let. To v hlubinném dolu Centrum mají všichni zaměstnanci skončit na jaře, už v únoru obdrží výpovědi. Uvedla to Česká televize.

Reklama

"Představenstvo Severní energetické je nuceno definitivně uzavřít provoz v dole Centrum. I když hlubinná těžba v tomto dole nebyla poslední léta ekonomicky efektivní, byla udržována zejména s ohledem na zachování cenného know-how pro budoucí těžbu v bočních svazích lomu ČSA. Rozhodnutí vlády o zachování těžebních limitů však neumožňuje další rozvoj lomu ČSA ani dolu Centrum," sdělila na konci listopadu 2015 mluvčí Severní energetické Gabriela Sáričková Benešová.

"S ohledem na zachování zaměstnanosti však akcionáři životnost dolu několikrát prodloužili. Na jaře příštího roku tak důl dotěží poslední stěnu v rámci platného povolení. Investice do otvírky nového těžebního pole by však byla v každém případě, nejenom s ohledem na klesající ceny uhlí, ztrátová," loni konstatovala mluvčí Severní energetické.

ČTĚTE: Hlubinný důl Centrum skončí, oznámila Severní energetická

Reakce na Severní energetickou: Limity těžby hnědého uhlí provoz hlubinného dolu Centrum nijak neomezují

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře