Házenkářky Mostu bojují o třetí český titul v řadě

Házenkářky DHK Most. Foto: archiv DHK Most
Házenkářky DHK Most. Foto: archiv DHK Most

Most - Házenkářky DHK Baník Most chtějí potvrdit svoje výsadní postavení mezi českými kluby na tuzemské scéně. Za slovenskými Michalovcemi skončily druhé v interlize, poté vyhrály Český pohár a sezónu se pokusí zakončit mistrovským titulem v play-off české ligy, aby navázaly na triumfy z předešlých dvou let. Jejich zápasy s DHC Sokol Poruba jsou ozdobou právě vrcholícího soutěžního ročníku.

Reklama

Model finálové série je nezvyklý, protože se začíná nejprve na půdě hůře umístěného celku v interlize, teprve pak se seriál přesune na palubovku lépe postaveného týmu před play-off. V praxi to znamená, že úvodní duel se odehrál v Ostravě. K zisku ligové trofeje jsou zapotřebí dvě vítězství.

„Každé zaváhání je hned znát. Kdekdo nám přisuzuje roli favorita, ale tím, že musíme začínat venku, se původní předpoklady trochu smazávají. Ve výhodě je na úvod Poruba, která odstartovala finále doma, kde za celou sezónu předtím neprohrála,“ dumal mostecký trenér Luboš Hudák na oficiálním webu Českého házenkářského svazu.

Poruba v interlize ztratila ve vlastní hale jediný bod s Michalovcemi, jinak vyhrávala. Rovněž v semifinále českého play-off si dvakrát doma poradila s pražskou Slavií. „Samozřejmě vnímáme výsledky našeho finálového rivala. S Porubou jsme se dvakrát střetli v interlize a bohužel jsme u nich v posledním kole těsně prohráli. Nemělo to však vliv na naše druhé místo, když Porubu jsme nechali za sebou na třetí příčce,“ připomněl Hudák. „Navíc jsme Porubu sledovali i v evropském Vyzývacím poháru,“ dodal kouč.

Vrcholící sezóna je pro házenkářky Mostu výjimečná v tom směru, že v jejím průběhu došlo nečekaně ke změně trenéra. Strůjce dosavadních úspěchů Dušan Poloz u týmu i v klubu v zimě skončil, takže pro Luboše Hudáka je finiš české ligy velkým impulsem, aby si připsal také „svůj“ ligový titul s Mostem.

Finálová série určitě završí svůj program v mostecké hale. Druhý zápas se tam hraje v sobotu 23. května 2015, a pokud by nebylo rozhodnuto, následoval by rozhodující a třetí duel na stejném místě hned o den později. Takže v Mostě každopádně dojde ke korunovaci mistryň, ať už to bude severočeský nebo ostravský tým!

Reklama

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře