Házená v Mostě, hokej v Litvínově. Postaví na tom města marketing?

Litvínov - cedule. Foto: archiv MojeMostecko.cz
Litvínov - cedule. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most, Litvínov - Jak bojovat se špatnou image? Mostecko má pověst neatraktivního regionu, kde nic není. Hovoří se o něm především s těžbou uhlí, měsíční krajinou a nezaměstnaností. A přece se najdou okamžiky, kdy hrdost u místních obyvatel převládne a o Mostě a především Litvínovu ví i v pozitivním světle skoro celé Česko.

Reklama

Řeč je především o sportu. A o hokeji v Litvínově. Právě tohle město dalo Česku hokejové talenty: Vladimír Růžička, Robert Reichel, Jiří Šlégr, Robert Lang, Martin Ručinský... A samozřejmě Ivan Hlinka.

I díky "litvínovským" hochům udělal český hokej velkou "díru do světa", navíc Chemici hrají nejvyšší hokejovou ligu přes padesát let. Město je s hokejem spjato a díky podpoře litvínovské chemičky má poměrně slušně zajištěné finanční zázemí, přestože nic není jisté a na věčné časy.

Co ale Litvínov nemá, je moderní hokejová aréna. Současný zimní stadion vlastní město a radnice se příliš k přípravě, natož k výstavbě nové hokejové haly pozitivně netváří.

Přitom srovnatelné průmyslové město jako Třinec má moderní Werk Arénu. Právě s Oceláři litvínovská Verva sehrála úspěšné finále extraligy a díky tomu se o Litvínovu začalo mluvit i na druhém konci republiky.

Jinými slovy hokej je marketingovou značkou města na úpatí Krušných hor, obklopeném povrchovými hnědouhelnými doly a chemickými závody.

Jak tedy zlepšit obraz Litvínova? Nabízí se výstavba hokejové arény, potažmo vybudování tréninkového centra pro mladé hokejisty a vybudování hokejového muzea.

Když může být v malé středočeské obci Lány Hokejová síň, proč by nemohlo být v Litvínově muzeum hokeje?

Sportem by lepší propagaci města mohli začít i v Mostě. V něm má tradici ženský házenkářský klub. Město zrekonstruovalo halu, házenkářkám se dlouhodobě daří a vítězí v 1. lize. Avšak zatím se to nijak neprojevuje na sportovní image města.

Přitom Most je letos Evropským městem sportu, ale zbytek republiky to prakticky neví. Obdobné je to s autodromem. Konají se na něm závody, avšak velká akce typu brněnského MotoGP chybí.

ČTĚTE:  Rozpolcený okres na severu. S uhlím, nebo bez uhlí?

Most a Litvínov hledají k sobě cestu. Začnou spolupracovat?

Článek je součástí multimediálního projektu Vize pro Ústecký kraj, který patří pod platformu Vize pro Česko.

Reklama

Hodnocení

1.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře