Hádky o protihlukovou vyhlášku. Kraj ji zrušil, město Most se chce bránit

Autodrom v Mostě. Foto: archiv Autodrom MostAutodrom v Mostě. Foto: archiv Autodrom Most

MOST - Boj o protihulkovou vyhlášku v Mostě bude pokračovat. Krajský úřad ji sice zrušil, ale mostecká radnice se chce bránit.

Reklama

"Protihluková vyhláška omezující mostecký autodrom je protiprávní, rozhodl krajský úřad," oznámil mluvčí autodromu Jan Foukal.

"Krajský úřad potvrdil to, co jsme říkali od samotného začátku. Tedy že vyhláška je nezákonná. Jako podzákonná norma si totiž osobuje právo regulovat činnosti, které jsou řešeny zákonem,“ uvedl advokát Petr Zach, který autodrom zastupuje.

Kraj se dále podle Jana Foukala ztotožnil s argumentem autodromu, že správní orgán nezajistil objektivní důkazy a akceptoval výpovědi pouze jedné skupiny svědků, a to místních odpůrců autodromu. "Konstatoval také, že vyhláška o regulaci hlučných činností se jeví jako účelově zaměřená proti autodromu," uvedl mluvčí.

Krajský úřad v Ústí nad Labem zrušil (3.11.2017) rozhodnutí města Mostu o udělení pokuty společnosti Autodrom Most za porušení obecně závazné vyhlášky o regulaci hlučných činností. Zároveň zastavil správní řízení, které město s provozovatelem autodromu vedlo. "Proti tomuto rozhodnutí se již nelze dále odvolat," uvedl mluvčí.

"Rozhodnutí kraje musíme nyní analyzovat a poté oznámíme další postup města. Nicméně už nyní mohu prozradit, že zvažujeme požádání Ministerstva vnitra o přezkum rozhodnutí kraje,“ komentoval situaci primátor Mostu Jan Paparega.

Vyhláška byla před jejím vydáním podrobena zkoumání ministerstva vnitra, které ji shledalo bez vad, tedy nikoli protizákonnou. „Jediný orgán oprávněný k přezkumu zákonnosti je nezávislý soud,“ doplnil primátor Paparega.

SOUVISEJÍCÍ: Bič nejen na autodrom. Protihluková vyhláška v Mostě omezí možná i sekání trávy

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Piráti Chomutov dostali další odklad splatit 12,5 milionu Piráti Chomutov dostali další odklad splatit 12,5 milionu
FOTO: Čtvrté výročí založení klubu motorkářů NORTHERN PIRATES v Chomutově FOTO: Čtvrté výročí založení klubu motorkářů NORTHERN PIRATES v Chomutově
Musíme se z toho dostat sami, říká Tomáš Mareš. Jeho Ústí schytává debakly Musíme se z toho dostat sami, říká Tomáš Mareš. Jeho Ústí schytává debakly

Žena může jít do vězení, problém jí způsobil její pes Žena může jít do vězení, problém jí způsobil její pes
Lupič ukradl v baru 15 tisíc. Najdou ho? Lupič ukradl v baru 15 tisíc. Najdou ho?
Řidič úmyslně najížděl do řidiček. Teď mu hrozí osm let Řidič úmyslně najížděl do řidiček. Teď mu hrozí osm let


Komentáře