FOTO. V Ústí aktivisté z Greenpeace protestovali proti prolomení limitů v Horním Jiřetíně

Happening Greenpeace na Mírovém náměstí v Ústí n.L. Foto: MojeÚstecko.cz/Radek Pešout
Happening Greenpeace na Mírovém náměstí v Ústí n.L. Foto: MojeÚstecko.cz/Radek Pešout

Ústí n/L., Horní Jiřetín - Ekologové z Greenpeace v čele s Janem Rovenským v pondělí (21.7.2014) uspořádali happening v Ústí nad Labem. Sbírali podpisy pod petici a snažili se přesvědčit veřejnost, aby se více zajímala o hrozbě prolomení těžebních limitů na Litvínovsku.

Reklama

"Chceme u lidí vzbudit pozornot, aby se zajímali o to, zda je skutečně nutné těžit hnědé uhlí. Rozšiřovat povrchové doly, bourat obce a vysidlovat lidi do jiných oblastí," řekl pro MojeMostecko.cz Jan Rovenský.

"Naše současná akce je společně s kolegy z Německa a Polska. Právě v západním Polsku u německých hranic a na německé straně v Dolní Lužici chce švédská firma Vattenfall s poslkou PGE otevřít nové doly. Tím mají zaniknout obce Kerkwitz a Grabice," vysvětluje Jan Rovenský z Greenpeace. "Na severu Čech se to samé týká Horního Jiřetína a Černic."

Proto Greenpeace připravuje na 23. srpna 2014 vytvoření lidského řetězu, a to o délce 8 kilometrů. "Prostřednictvím lidského řetězu chceme všem stávajícím i budoucím politikům vyslat jasné poselství: Evropa další těžbu uhlí odmítá!" dodal Jan Rovenský.

FOTOGALERIE na MojeÚstecko.cz: Na Mírovém náměstí probíhal happening Greenpeace proti prolomení těžebních limitů

ČTĚTE: Tykačovi a Dienstlovi nejde o zaměstnanost. Jinak by nezavírali důl Centrum, říká Jan Rovenský

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře