Fotbalisty Baníku Most povede trenér Robert Vágner z Chomutova

Robert Vágner. Foto: archiv FC Chomutov
Robert Vágner. Foto: archiv FC Chomutov

Most - Sestup fotbalistů Baníku Most z druhé nejvyšší soutěže, hrané pod názvem Fotbalová národní liga, do třetí ligy přinesl řadu změn v klubu. Nejpodstatnější novinkou je střídání na postu trenéra A-mužstva. Pavla Medynského, jenž u týmu působil půl roku, nahradil Robert Vágner, dosavadní hlavní kouč Chomutova.

Reklama

Vágnera si mnozí fanoušci pamatují jako úspěšného útočníka několika celků. Odchovanec plzeňského fotbalu se prosadil v pražské Slavii, s níž v roce 1996 získal mistrovský titul po boku Šmicera, Poborského, Suchopárka, Bejbla, Šmejkala, Hunala, brankářů Stejskala a Blažka a dalších známých borců. V sezóně 2000-2001 hrál první ligu za Teplice. Poté si vyzkoušel angažmá v maďarském FC Ujpest, německé Energii Cottbus, maďarském Ferencvárosu Budapešt, vrátil se do Plzně a ještě poznal fotbal v Řecku a v nižších německých soutěžích a končil v Chrástu u Plzně.

V roce 2013 se stal trenérem Chomutova, který pod jeho vedením startoval v ČFL a v Českém poháru si například zahrál i s pražskou Slavií. Na jaře 2015 ovšem Chomutov ze třetí ligy sestoupil poté, co na klub dolehly ekonomické problémy. Po odchodu z chomutovského klubu ale Vágner nebyl bez fotbalové práce. Přesunul se do nedalekého Mostu, takže jako trenér zůstává ve třetí lize, byť u jiného týmu.

„Třebaže to v Chomutově bylo poslední dobou složité, neúspěch po sportovní stránce mě mrzí, což by bylo líto každému trenérovi,“ vrátil se Vágner k předešlé štaci.

Hrajícím asistentem trenéra v Mostě by měl být bývalý chomutovský hráč Aleš Pikl, který i v minulé sezóně patřil v ČFL k nejlepším hráčům soutěže. Pro Pikla to je návrat do známého prostředí, protože hrál za Most při působení klubu v první lize. Předtím působil v Blšanech, Baníku Ostrava, Teplicích a dlouhá léta ve Viktorii Žižkov, taky ve Zlíně a zkusil si i zahraniční „chlebíček“.

Z hráčského kádru Baníku Most odcházející jmenovci Procházkové. Stoper a dirigent týmu Jan Procházka míří zpátky domů do Kladna, útočník Jiří Procházka do mateřského Sokolova.

Baník Most bude mít atraktivní vstup do ČFL. V prvním kole 9. srpna 2015 se představí proti Viktorii Žižkov, která sice skončila na čtvrtém místě druhé ligy, ale nedostala licenci a přihlásila se jen do třetí ligy. V ČFL startuje celkem dvacet mužstev. Kromě Mostu je druhým zástupcem severočeského fotbalu nováček Sokol Brozany z Litoměřicka. První vzájemný souboj obou týmů bude na pořadu až v závěru podzimu v listopadu 2015.

Reklama

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře