Exmostecký Leo Gudas se stal trenérem Piešťan

Leo Gudas. Foto: archiv MojeMostecko.cz
Leo Gudas. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most - Poslední tři roky působil v severočeském hokeji někdejší vynikající hráč Leo Gudas (ročník narození 1965), který si vyzkoušel manažerskou i trenérskou práci ve třech klubech. Nyní ale změnil svoje působiště, protože se stal hlavním koučem slovenského extraligového klubu ŠHK Piešťany.

Reklama

Bývalý reprezentační obránce Gudas získal v kariéře s národním týmem čtyři bronzové medaile na mistrovství světa, kromě pražské Sparty strávil řadu sezón i v několika evropských ligách.

Na místě asistenta trenéra pracoval v Mladé Boleslavi. Poté byl asistentem v prvoligovém Mostě a na jaře 2012 se jako sportovní manažer a asistent trenéra Jiřího Doležala podílel na úspěchu Chomutova v první lize i baráži.

A při účasti Chomutova v extralize znovu zastával post sportovního manažera. Následně trenérsky vypomáhal i v Kadani. Minulou sezónu začínal na střídačce Mostu, kde v průběhu soutěžního ročníku skončil.

Gudasův syn je rovněž skvělým hokejistou - důrazný obránce Radko Gudas se prosazuje v zámořské NHL a startoval za českou reprezentaci na olympijských hrách 2014 v Soči.

Reklama

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře