Dopravní policisté se na Mostecku zaměřili na řidiče a zimní výbavu vozidel

Dopravně-bezpečnostní policejní akce, kontroly řidičů, ilustrační foto. Foto: archiv Události112.cz / 2013
Dopravně-bezpečnostní policejní akce, kontroly řidičů, ilustrační foto. Foto: archiv Události112.cz / 2013

Mostecko - V úterý (2.12.2014) proběhla na silnicích mosteckého regionu okresní dopravní akce. Ta byla zaměřena na zlepšení dopravní kázně na komunikacích a snížení dopravních nehod.

Reklama

Podle slov mostecké policejní mluvčí Ludmily Světlákové policejní hlídky dopravního inspektorátu kontrolovaly dodržování rychlosti, doklady potřebné k řízení, technický stav vozidel a zimní výbavu.

Řidiči se s kontrolami setkali nejen v Mostě a Litvínově, ale i v Meziboří a v obcích na Mostecku a Litvínovsku.

Dopravní policisté se v horských oblastech zaměřili i na kontrolu zimní výbavy v úsecích, kde je to stanoveno dopravní značkou „Zimní výbava“. Tam vozidla do 3,5 tuny musí mít zimní pneumatiky s minimální hloubkou dezénu 4 mm na všech kolech, vozidla nad 3,5 tuny zimní pneumatiky nebo pneumatiky M+S s minimální hloubkou dezénu 6 mm na všech hnaných kolech, sdělila Světláková.

Policisté zastavili 73 vozidel a zjistili 39 dopravních přestupků. Dvacet řidičů překročilo stanovenou rychlost, 3 vozidla měla nevyhovují technický stav, tři motoristé nebyli připoutáni a jeden řidič měl na svém autě letní pneumatiky, doplnila mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

ČTĚTE: Na Teplicku havarovalo osobní vozidlo. Nehoda si vyžádala dvě zraněné osobyReklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře