Čtyřproudová komunikace mezi Mostem a Litvínovem by se mohla stát realitou

Silniční most, ilustrační foto. Foto: archiv MojeMostecko.cz
Silniční most, ilustrační foto. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Mostecko, Litvínovsko - Bezpečnostní rada státu se zabývala návrhem řešení problematiky zkapacitnění dopravního úseku I/27 Most – Litvínov a uložila ministrovi dopravy upravit projekční návrh pro zkapacitnění I/27 ve formě čtyřpruhové komunikace tak, aby odpovídal dnes platným normám a požadavkům na bezpečnost silničního provozu.

Reklama

O zkapacitnění této komunikace dlouhodobě usiluje vedení Ústeckého kraje i města Most a Litvínov.

Impulsem k rychlejšímu jednání byla loňská havárie v areálu Unipetrolu RPA, kdy se prokázalo, že nedostatečná kapacita komunikace ohrožuje práci záchranářů, ale také případnou evakuaci zaměstnanců z areálu a obyvatel okolních měst a obcí.

„Komunikace mezi Mostem a Litvínovem byla také jedním z témat, které jsme řešili s premiérem Bohuslavem Sobotkou při jeho návštěvě kraje v loňském roce. Dohodli jsme se tehdy, že zkapacitnění dopravního úseku I/27 Most – Litvínov projedná Bezpečnostní rada Ústeckého kraje a připraví podklady pro jednání Bezpečnostní rady státu. Vítáme proto, toto rozhodnutí Bezpečnostní rady státu jako další krok, který přiblíží Litvínov a Most k čtyřproudové komunikaci,“ komentoval rozhodnutí krajský radní pro bezpečnost Martin Klika.

Krajská bezpečnostní rada se sejde 26. února 2016. Jedním z bodů jednání bude právě komunikace mezi Mostem a Litvínovem.

Zkapacitnění komunikace mezi Mostem a Litvínovem je rovněž dlouhodobým tématem Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje. „Nesouhlasíme se zamítavým stanoviskem ministerstva dopravy, které je zdůvodněno pouze hodnocením ekonomické výhodnosti. Bezpečnost provozu a dostupnost složek integrovaného záchranného systému se těžko vměstnává do tabulek, zvlášť když jde o tak mimořádný případ. Jsem velmi ráda, že Bezpečnostní rada státu vnímala naše argumenty," řekla k rozhodnutí Bezpečnostní rady státu  Gabriela Nekolová, předsedkyně Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje.

Souhlas se zkapacitněním již dříve vyjádřil ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) s poukazem na rozšiřující se provoz chemických závodů a nárůst kamionové dopravy.

ČTĚTE:  Bezpečnostní rada státu bude jednat o zkapacitnění silnice mezi Mostem a Litvínovem

Průtah z Mostu do Litvínova se dočká opravy. Do hry se vrací i nová silnice

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře