Chceme se dostat do desítky, přeje si mostecký útočník Tomáš Rod

Tomáš Rod. Foto: archiv MojeMostecko.cz
Tomáš Rod. Foto: archiv MojeMostecko.cz

MOST - Hokejový útočník Tomáš Rod je nejproduktivnějším hráčem HC Most v první lize. Ve čtrnácti zápasech zaznamenal pět gólů a stejný počet asistencí a společně s Alinčem, Divíškem, Kubinčákem, Janem Novákem a brankářem Pincem patří k nejzkušenějším hokejistům v kádru mosteckého celku. „Pomýšlíme na desítku v tabulce,“ svěřil se Tomáš Rod.

Reklama

HC Most figuruje na dvanáctém místě tabulky první hokejové ligy. Jak se k tomu stavíte?

Měli jsme špatný start, ale pak jsme bodovali v šesti ze sedmi zápasů. Dokázali jsme se trochu vyhrabat a dostat se z nejhoršího. Bodová série byla docela dobrá.

Jaké jsou současné ambice mosteckého týmu?

Chtěli bychom se dostat do desítky v tabulce. Snad je to reálné. Ale v soutěži není slabého mužstva a ani celek, který by nemohl s někým prohrát. Záleží, v jaké budeme nastupovat sestavě. Prioritou je extraligový Litvínov, se kterým Most spolupracuje.

Čemu přisuzujete svou pozici nejproduktivnějšího hráče mužstva?

Daří se nám jako formaci. Mám z toho dobrý pocit. Dávali jsme góly a snad odváděli dobrou práci. Ale třeba zápas v Ústí nad Labem moc nevyšel, nebyli jsme spokojení. Uvidíme, jak to bude dál.

Z čeho chcete vycházet v další části sezóny?

Loni jsme bohužel hráli do posledního zápasu o udržení. Zachraňovali jsme se až v přímém souboji se Šumperkem. Bylo to nepříjemné a je to úplně něco jiného, než hrát play off. V něm může člověk akorát získat, kdežto v boji o záchranu všechno ztratit. Musíme bojovat tak, aby se nám zmíněné starosti a strašák sestupu vyhnuly. Může se do takové situace dostat kterýkoli tým. A je na nás, abychom si hlídali potřebné umístění a aby se loňská sezóna neopakovala.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře