Celoplošná odstávka teplé vody na Mostecku omezila desítky tisíc lidí

Na mostecku začala celoplošná odstávka teplé vody Foto: MojeMostecko.cz
Na mostecku začala celoplošná odstávka teplé vody Foto: MojeMostecko.cz

Mostecko - Na Mostecku začala dnešním sobotním dnem celoplošná odstávka teplé vody. Přesto, že několik let nebyla, už je tu zase! Odstávka teplé vody zasáhne domy napojené na horkovod a omezí tak desítky tisíc lidí. Jak se s ní poperou třeba rodiny s dětmi či senioři?

Reklama

Námi oslovený senior pan Jaroslav Kašpar (86) z Mostu nám sdělil, že to řeší tak, že si studenou vodu natočí do větších PET kanistrů, které pak postaví na balkon svého bytu a v teplých letních dnech se voda v připravených kanistrech příjemně do večera ohřeje a on se tak může v klidu vykoupat.

Paní Nikola M. (30) z Litvínova to zase řeší tak, že si na sporáku ohřeje vodu v několika velkých hrncích, kterou následně nalije do vany. Jak sama říká „vykoupat se v tom dá, není to sice tak pohodlné, jako když otočíte kohoutkem u baterie, ale dá se to…," uvedla pani Nikola M. z Litvínova.  Stejně jako já se takto vykoupe i můj manžel i můj čtyřletý syn, doplnila paní Nikola.

„Někteří odstávku teplé vody vítají“

Ano, redakce serveru MojeMostecko.cz oslovila paní Marcelu M. (49), která tuto odstávku vítá a byla jí doslova nadšená. „Je to super, na tuto odstávku teplé vody se těším už delší dobu. Konečně se přinutím udělat něco zdravého pro své tělo a osprchuji se studenou vodou, když odstávka teplé vody není, nepřinutím se k tomu abych neotočila kohoutkem s teplou vodou,“ sdělila pani Marcela z Horního Litvínova.

Důvody, proč na mostecku neteče teplá voda…

  • Celoplošná odstávka s odstavením zdroje naposledy v roce 2010
  • Příprava zařízení na bezproblémový provoz v topné sezóně
  • Rozsáhlé opravy a rekonstrukce na horkovodech, primárních rozvodech i zdroji
  • Diagnostika na neodstavitelných částech zařízení lze pouze v době odstávky
  • Provádění předepsaných revizí a oprav na tepelných rozvodech a dalším zařízení

 

Z Vašich dotazů:

Bude fungovat mostecký Aquadrom? Ano, Aquadrom v Mostě zůstává otevřený. Voda v bazénech bude teplá. Teplá poteče i ve sprchách. Odstávka se koupaliště netýká, má vlastní ohřev vody.

Odstávka teplé vody na Mostecku potrvá dva týdny, od 5. července do 18. července 2014. Energetici vymění staré roury a provedou další nevyhnutelné opravy. V některých ulicích měst potrvá až tři týdny.

Reklama

Hodnocení

2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře