Bratři Koudelkovi střelci devátého kola DRFG Mostecké ligy

Z utkání malé kopané. Foto: Mostecká liga
Z utkání malé kopané. Foto: Mostecká liga

MOST - V takřka již letním počasí se tuto neděli odehrály na hřišti 11. ZŠ Most zápasy nekompletního devátého kola DRFG Mostecké ligy. Šlo celkem o čtyři utkání, neboť střet mezi Old Bridge a Inseminátors FC byl odložen.

Reklama

Kolo otevřelo měření sil mezi Gamblers Most a FC Levels. To vyznělo zcela jednoznačně pro Gamblery, kteří dokázali soupeře porazit 14:1. Levels ještě stíhali v prvním poločase, který skončil přijatelných 4:1. V tom druhém však již fyzicky odešli a dostali dalších deset gólů. K výhře dotáhli zelenočerné shodným bodovým zápisem bratři Adam a Matěj Koudelkovi (oba 4+2), kteří tak dokázali být první bratrskou dvojicí v dějinách ligy, která se stala střelci i bodujícími kola. O titul bodujícího kola, se ještě dělí s rovněž šestibodovým Davidem Mackem (1+5). Ofenzivní čtveřici Gamblers pak dotvářel další mostecký reprezentant Ladislav Kešner (2+2). Čestný úspěch poražených zaznamenal Patrik Lazna. Brankář Gamblerů, netradičně Petr Hanus namísto zraněného Ondřeje Bíra, se díky jedinému obdrženému gólu stal gólmanem kola.

V druhém utkání dne se proti sobě postavili hráči proOFFICE a FC Jeptišky. Jeptišky šly do utkání jako jasný favorit a tento předpoklad se potvrdil. Tým proOFFICE, hrající s jediným hráčem na střídání, nedokázal ofenzivní síle Jeptišek vzdorovat a nakonec odešel ze hřiště poražen v poměru 3:8. Útok Jeptišek táhli zejména Daniel Kasal (1+3), Jakub Zaspal (3+0), Petr Vlášek (0+3) či dvoubodoví Antonín Fišer (2+0) a Tomáš Mikeska (1+1). Odpor proOFFICU zajišťoval svými přesnými pasy Tomáš Beran (0+3). Z jeho asistencí těžili Vojtěch Benda, David Ferenc a David Smetánka.

Po týden staré premiéře nového pravidla o penaltovém rozstřelu v případě nerozhodného výsledku došlo na jeho uplatnění i v tomto kole. To když po základní hrací době skončil zápas mezi GMS Most a Hospodou ULITA 3:3. Na penalty dokázala 3:4 zvítězit Hospoda ULITA, když rozhodující pokutový kop proměnil její brankář Ondřej Murcko. Na všechny tři góly v základní hrací době nahrál v dresu pozdějších vítězů Miroslav Krajňák (0+3). Z jeho pasů skórovali dvakrát Vít Popelka a jednou František Březina. Za GMS dvakrát bodoval Jan Vrátil (0+2). Góly stříleli Michal Pilař, Matěj Procházka a prvoligový Stanislav Hofmann.

Posledním střetnutím dne bylo utkání mezi FC Gunners Most a FC Katalánci SWAG. Katalánci dokázali bez problémů zvítězit 12:2. Bodově se prosadili především Daniel Rulf (2+2), Jaroslav Holman (1+3), Ladislav Kobylák (3+0) či Pavel Suvák (1+2). Kuriózní je zápis (1+1) u brankáře Katalánců Kamila Weissera. Oba zásahy poražených zařídil Filip Kosman (1+1). K němu se připojil Petr Bernhard (1+0).

Nedělní zápasy katapultovaly do čela kanadského bodování ligy Ladislava Kešnera (15+13) z Gamblers Most. Druhé místo drží Martin Boček (16+10) z Inseminátors FC, kteří tuto neděli nehráli. O třetí místo se nyní dělí Adam Koudelka (16+7) z Gamblers Most a Jaroslav Holman (14+9) z FC Katalánci SWAG.

Martin Boček s Adamem Koudelkou jsou aktuálně nejlepšími střelci ligy (16 zásahů) před Ladislavem Kešnerem (15).

Ladislav Kešner vévodí nahrávačům ligy s 13-ti asistencemi. Za ním jsou Jakub Hruštinec (12) z FC Jeptišky a David Macko (11) z Gamblers Most.

Nejlepšími gólmany ligy jsou momentálně Ondřej Bíro (průměr 2,6 gólu na zápas) z Gamblers Most před Ondřejem Murckem (2,63) z Hospody ULITA a Slavomírem Šváchou (2,89) z GMS Most.

Příští neděli má mostecká liga volno, neboť Most na svém hřišti v rámci třináctého kola DRFG Superligy malého fotbalu přivítá Brno.

Autor: Aleš Janeček

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře