Bezpečnostní rada státu bude jednat o zkapacitnění silnice mezi Mostem a Litvínovem

Silniční most, ilustrační foto. Foto: archiv MojeMostecko.cz
Silniční most, ilustrační foto. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Mostecko - Požadavek zkapacitnění silnice I/27, tedy vybudování čtyřpruhu po celé délce úseku z Mostu do Litvínova, vyslyšel premiér Bohuslav Sobotka. Ten zadal úkol ministrovi dopravy Danu Ťokovi.

Reklama

"Předseda vlády Bohuslav Sobotka odpověděl na dopis, jímž mostecký primátor Jan Paparega a ústecký hejtman Oldřich Bubeníček požadují rozšíření silnice 1/27 mezi městy Most a Litvínov. Premiér sdělil, že oslovil ministra dopravy a uložil mu vypracovat stanovisko k okolnostem zkapacitnění uvedené silnice, případně navrhnout jiné řešení silniční dopravy v daném úseku," sdělila médiím mluvčí města Most Alena Sedláčková.

Současně premiér ministrovi uložil předložit o této záležitosti informaci na schůzi Bezpečnostní rady státu, která je naplánována na 30. září 2015.

"Dopis s tímto obsahem byl postoupen na vědomí také ministrům vnitra, životního prostředí, průmyslu a obchodu a prvnímu místopředsedovi vlády a ministru financí,“ tlumočila mluvčí města Mostu vzkaz Bohuslava Sobotky.

O zkapacitnění silnice usiluje i vedení Litvínova. "S ohledem na rizika, která jsou dokladována srpnovou havárií v Unipetrolu, naléhavě žádáme vládu a ministra dopravy o neodkladné zařazení zkapacitnění silnice I/27 a objízdných tras do prioritních záležitostí příslušných orgánů," uvedla v rozhovoru pro MojeMostecko.cz starostka Litvínova Kamila Bláhová.

Podle starostky nedávná havárie v areálu Chemparku Záluží nutnost zkapacitnění potvrdila. "Vozy hasičského záchranného sboru i evakuovaných pracovníků Chemparku Záluží průjezdnost zkomplikovaly a pokud by došlo ke zranění osob, problémy by měla i záchranná služba," připomněla Kamila Bláhová.

"Další zásadní problém vidíme také v objízdných trasách, které jsou v případě uzavření komunikace I/27 pro veřejnost využívány. Jedinými objízdnými trasami Most – Litvínov jsou pouze komunikace z Litvínova  přes Louku u Litvínova do Mar. Radčic a z Litvínova do Horního Jiřetína. Tato trasa však byla uzavřena pro potřeby IZS, což první trasu naprosto paralyzovalo," dodala litvínovská starostka.

Téma vybudování čtyřpruhu mezi Mostem a Litvínovem bylo i při červencové návštěva premiéra Sobotky v Mostě.

"Poslední sčítání dopravy proběhlo v roce 2010, nyní plánujeme nové," řekl při návštěvě Mostu premiér. Potvrdil, že stát přehodnotí priority modernizace silniční sítě na Mostecku.

"Pokud nové sčítání naplánované na rok 2016 či 2017 potvrdí, že se intenzita dopravy zvýšila, bude stavba čtyřproudové komunikace obhajitelná i z pohledu získání dotací," konstatoval Bohuslav Sobotka.

Podle Bohuslava Sobotky by se silnice měla zmodernizovat i kvůli tomu, že vede mezi dvěma areály chemických závodů. Jedním z argumentů je bezpečnost. "Kvůli tomuto faktoru se modernizací bude zabývat jak bezpečností rada kraje, tak státu," nastínil už v červenci, ještě před havárií-požárem v chemičce.

Premiér v Mostě slíbil, že i mimo plánovanou modernizaci I/27 by měly probíhat opravy stávajících mostů a vozovky. Podle přítomného zástupce ŘSD se s opravami začne příští rok.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře