Bez bojovnosti nic neurveme, říká nová mostecká posila Zdeněk Koukal

Zdeněk Koukal. Foto: archiv MojeMostecko.cz
Zdeněk Koukal. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most - Zkušený fotbalový záložník Zdeněk Koukal (ročník narození 1984) se stal v úvodu jarní sezóny posilou druholigového celku FK Baník Most. Během kariéry prošel řadou klubů, když působil v Bohemians Praha 1905, Pardubicích, Teplicích, Jihlavě, Sokolově, Viktorii Žižkov, Baníku Ostrava, Příbrami a krátce také ve Viktorii Plzeň. V Mostě ale zatím zažívá zklamání pod dojmem série jarních porážek.

Reklama

Kdy jste naposledy figuroval na prvoligové soupisce některého z týmů?

V roce 2013 jsem byl v širším kádru Viktorie Plzeň. Nějaké ligové zápasy jsem odseděl na lavičce náhradníků pro případ, že by se snad někdo ze stabilních hráčů zranil. Nastoupil jsem v pohárovém utkání na Kladně. Do Mostu jsem nyní přišel jako amatér.

Baník Most je na jaře ve druhé lize zatím bez bodového zisku ze čtyř zápasů. A propadl se na předposlední místo v tabulce. Je to pro vás velké zklamání?

Bohužel jsme nedali ani gól. Máme málo šancí. Za zápas si vypracujeme jednu, maximálně dvě a bohužel nám to tam nepadá. Proti FC Táborsko jsme neproměnili ani penaltu. Když nestřílíme branky, měli bychom hrát aspoň na 0:0. A udržet soupeře na uzdě kvalitní defenzivou. Jenže od Táborska jsme inkasovali hloupý gól. Před protihráči ustupujeme, a kdybychom mohli, snad bychom běželi ze stadiónu pryč a nechali soupeře vystřelit.

Jaké jsou tedy vaše poznatky z Mostu?

Věděl jsem, do čeho jdu. Jsem rád, že jsem dostal šanci bojovat za Baník Most a chtěl jsem mužstvu pomoci. Zatím je to asi spíše naopak. O záchranu jsem už párkrát hrál a vím, jaké to je. Mladí hráči by měli poslouchat starší a uvědomit si, jestli chtějí hrát fotbal nebo se jen vézt a čekat, zda jim něco nespadne do klína. Musí takříkajíc jezdit, ať se hraje o osmé místo nebo o udržení. Bez bojovnosti nic neurveme.

S čím půjdete do příštího zápasu v neděli 5. dubna 2015 v Kolíně?

Musíme jít do toho konečně způsobem hlava nehlava. Nečeká nás tam nic lehkého, byť je Kolín poslední.  Nemůžeme hledět, s kým hrajeme, jestli je to celek ze dna tabulky, nebo Táborsko.

Reklama

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře