Baráž jsme museli zvládnout a povedlo se, oddechl si litvínovský trenér Rulík

Hokejisté Litvínova. Foto: facebook HC Verva Litvínov
Hokejisté Litvínova. Foto: facebook HC Verva Litvínov

Litvínov - Po loňském historickém titulu přišel strmý pád a hokejisté Vervy Litvínov museli zachraňovat extraligovou příslušnost v baráži. Tu ale nakonec s přehledem ovládli a v Tipsport extralize budou účinkovat i v příštím ročníku.

Reklama

Do nové sezóny půjdou Litvínovští i s trenérem Radimem Rulíkem, jehož vedení klubu ve funkci podrželo, ačkoli po zpackané sezóně se nabízela otázka výměny. Litvínov bude hledat jen nového asistenta.

"V sezóně byly momenty, kdy jsem tušil, že může dojít ke změně na trenérském postu, ale generální manažer Robert Kysela a předseda představenstva Jiří Šlégr mě podrželi, za což jsem byl rád. Vedení také vědělo o okolnostech nepříjemné situace, zranění či poklesu formy," vyprávěl Rulík.

Litvínovu se v sezóně nevedlo. Ačkoli úspěšně účinkoval v Lize Mistrů, ani přes zlepšné výkony ve skupině play-out neodvrátil pád do baráže. Tu ale Verva zvládla s přehledem a v tabulce prolínací soutěže skončila první.

"Baráži jsme se bohužel nevyhnuli, rozhodl zápas v Pardubicích, který jsme ztratili dvě sekundy před koncem. V baráži se nám dařilo hlavně doma, což byl hlavní cíl a něco jsme chtěli přivézt z venku. Zápasy to byly náročné hlavně na psychiku. A ten klíčový s Karlovými Vary jsme zvládli, poté už jsme záchranu měli jistou," oddechl si kouč.

Nyní se Litvínov začne připravovat na novou sezónu, lze očekávat několik změn v sestavě. "Chtěli bychom mít dvě produktivní lajny. Zrušili jsme soustředění v Turecku. Kondiční příprava začne 16. května," dodal Rulík.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře