Babiš vs. Paparega. Mostecký primátor a právník dostal premiéra pod tlak

Jan Paparega a Andrej Babiš. Foto: archiv Facebook/Andrej Babiš
Jan Paparega a Andrej Babiš. Foto: archiv Facebook/Andrej Babiš

MOST - Předseda ANO a premiér vlády Andrej Babiš po čytřech dnech reagoval na kritiku primátora Mostu Jana Paparegy. Babišovi marketéři totiž sepsali dlouhý text o tom, jak "nebyl pochopen".

Reklama

Andrej Babiš byl minulý týden na krátké návštěvě Mostu, druhý den odletěl do Chorvatska. Proto nebyl schopen (resp. jeho marketéři) reagovat na kritiku Jana Paparegy.

Mostecký primátor a právník obratně využil "soukromé návštevy" předsedy ANO v severočeském městě k mediálnímu tlaku a zvýraznění kritiky vlády kvůli tzv. obchodování s chudobou.

S tím předseda ANO pravděpodobně nepočítal, neboť na Babišově facebookovém profilu se objevovaly především fotografie z návštevy základní školy či střediska volného času.

Jan Paparega přitom očekával, že s premiérem projedná téma vyplývající z problematiky takzvaných 15 opatření boje s chudobou, přípravu legislativních změn k dávkám na bydlení a problematiku jezer Most a Milada.

"Nakonec ovšem debata o tolik diskutovaných a pro Most potřebných opatřeních se neuskutečnila, protože premiér den před svou návštěvou změnil celý program i okruh témat,“ uvedl v prohlášení pro média Jan Paparega.

A v podobném duchu média o návštěvě Andreje Babiše v Mostě referovala.

Místo pozitivních reakcí najednou o Babišovi se psalo a diskutovalo negativně.

A tak - se zpožděním - "zakročili" marketéři premiéra.

14. dubna 2019 (návštěva v Mostě proběhla 11.4.2019) na Facebooku Andreje Babiše si jeho fanoušci mohli přečíst dlouhý text o tom, jak je z postupu Jana Paparegy "rozčarován".

"Most. Sociálně vyloučené lokality. Daří se tu šmejdům, co dojí stát o dávky na bydlení a přitom nechávají bydlet ty, kteří je pobírají, v šílených podmínkách. Desítky let to nikdo neřešil a neměl ani snahu. My to skutečně řešit chceme, ale narážíme na množství překážek a naprostou neschopnost státu být akční," rozepsali se marketéři Andreje Babiše.

"Věřte nebo ne, třeba pan primátor Mostu žádá od státu další peníze, ale nechtěl ani potvrdit, že díky ministerstvu financí a skvělému výběru daní za pomocí kontrolního hlášení a EET dostal od roku 2014 do roku 2018 na daních zhruba 185 milionů korun navíc a na transferech rezortu dalších asi 28 milionů korun a měl na účtu ke konci roku 2018 krásných 930 milionů korun," snažil se Babiš odrazit útok Paparegy.

O co jde?

Mostecký primátor požaduje od státu miliony na sociální byty. Jenže zatímco Paparega chce stávající byty vykupovat, Babiš je chce stavět.

Jejich vzájemný rozpor byl vidět už při setkání mezi sebou i s ústeckým hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem a ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou.

Premiér primátorovi radil stavět nové byty. "My jsme tady ztratili pět let debatami nad zákonem o sociálním bydlení, což se ukázalo jako nesmysl. Teď tady máme projekt Výstavba, což je podpora pro města na výstavbu sociálních bytů.“

Na to reagoval Paparega, že nové byty zrovna v Mostě stavět nepotřebuje.

"Pane premiére, my tady máme dostatek bytů, my nepotřebujeme stavět nové. My potřebujeme vykupovat stávající byty do majetku města, abychom měli sociální bydlení ve svých rukou.“

"Každý potřebujeme něco jiného. My potřebujeme stavět, abychom měli DPH z fakturace a tak dále,“ odvětil Babiš s úsměvem, že on potřebuje plnit státní rozpočet.

SOUVISEJÍCÍ: Babiš v Mostě na návštěvě. Přijel, viděl, odjel - a nic nevyřešil...

Reklama

Hodnocení

2.17 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře