Babiš v Mostě na návštěvě. Přijel, viděl, odjel - a nic nevyřešil...

Andrej Babiš s novináři v Mostě. Foto: archiv Facebook/Andrej Babiš
Andrej Babiš s novináři v Mostě. Foto: archiv Facebook/Andrej Babiš

MOST - Mostecká radnice považuje za největší problém města takzvaný obchod s chudobou. Do Mostu se tak stěhují chudí lidé z jiných krajů. Ani návštěva premiéra Andreje Babiše (ANO) neposunula podle místních politiků situaci k lepšímu ani o píď.

Reklama

Babišovi marketéři pravděpodobně přišli s nápadem, jak se přiživit na úspěchu seriálu Most!

A tak do města přijel předseda vlády, na kterého si "zuby brousil" primátor Jan Paparega.

Ten lakonicky návštěvu města shrnul kritickými výroky i následným komentářem na webu města. Přidali se k němu i někteří mostečtí radní.

"Premiér Babiš přijel do Mostu jen na návštěvu," konstatoval Jan Paparega. Tím de facto shrnul celé setkání, od které podle svých slov čekal více.

Prý se tak ale nestalo...

Původně se mělo v Mostě podle tiskového prohlášení mosteckého magistrátu s premiérem a dalšími zainteresovanými stranami jednat o tématech, která tíží nejen toto město. Na program se měla dostat problematika takzvaných 15 opatření boje s chudobou, příprava legislativních změn k dávkám na bydlení a problematika jezer Most a Milada.

"Z původní pozvánky, z níž vyplynula tato témata, jsem měl radost já i moje náměstkyně Markéta Stará, protože už dlouho tlačíme na vládu, aby ta svými kroky pomohla zakročit proti obchodníkům s chudobou a vytvořila podmínky pro boj na lokální úrovni,“ řekl mostecký primátor.

"Nakonec ovšem debata o tolik diskutovaných a pro Most potřebných opatřeních neuskutečnila, protože premiér den před svou návštěvou změnil celý program i okruh témat,“ dodal Jan Paparega.

A o to vlastně šlo. Andrej Babiš se následně na svém facebookovém profilu prezentoval jako "hodný strýc", který přijel do Mostu!

Ilustrují to příspěvky na Facebooku a komentáře opatřené jedním slovem s vykřičníkem: Most!

A tak se premiérův fanoušek může dozvědět, že Babiš je v mateřské školce, ve středisku volného času - a nechybí focení a selfie.

V reálu sice Babiš s Paparegou prošli "hezčí" částí města nazvané "Stovky", ale na témata spjatá s obchodováním s chudobou podle mosteckého primátora ani nedošlo.

"Vzhledem k tomu, že premiérova návštěva poté pokračovala krátkou pěší procházkou kolem bloku 35, kde byla vloni zahájena rekonstrukce a kde vznikne 24 bytových jednotek, ulicí Táboritů, kde vzniká Domov Alzheimer, k 7. základní škole, kde po krátkém tiskovém brífinku návštěva skončila, nedostalo se ani na další téma, které chtěl primátor s premiérem původně projednat a kterým bylo jezera Most a jeho budoucí využití a správa," uvedla oficiální zpráva města.

Babiš se sice snažil před novináři na následném brífinku hájit, že v roli ministra financi hledal peníze pro řešení tíživých situací měst, která se potýkají s tzv. obchodem s chudobou, ale na svém facebookovém profilu se takto po středeční (10.4.2019) návštěvě ani nezmínil.

Reklama

Hodnocení

3.2 hvězdiček / Hodnoceno: 10x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře