Autodrom v protiútoku. Kritici souhlasili za peníze s rozšířením, tvrdí jeho šéf

Jiří Volovecký. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Jiří Volovecký. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

MOST - V kauze mosteckého autodromu nastal obrat. Vedení areálu v čele s ředitelem Jiřím Voloveckým přešlo do protiútoku. Nově argumentují doklady, které mají potvrdit, že někteří současní kritici v minulosti souhlasili za peněžní kompenzaci s rozšířením.

Reklama

"Společnost Autodrom Most má k dispozici smlouvy o odškodnění z roku 2005, které usvědčují některé ze současných ostrých kritiků provozu autodromu z toho, že v minulosti souhlasili za úplatu s rozšířením areálu," řekl pro MojeMostecko.cz mluvčí firmy Jan Foukal.

Podle mlivčího tito majitelé domů v sousedství autodromu se smluvně zavázali, že proti společnosti, která jej provozuje, nebudou negativně vystupovat. Za to od bývalého vlastníka areálu dostali peněžitou kompenzaci v řádu statisíců.

"Jak se však nyní ukazuje, podmínky smlouvy někteří z nich porušují," konstatoval Jan Foukal.

Vedení autodromu podle Foukala nadále na snížení hladiny hluku, který doprovází závody, testování a tréninky zejména na velkém závodním okruhu stejnojmenného areálu, intenzivně pracuje.

"Máme výsledky studie zpracované odbornou firmou i s posudkem nezávislého experta na životní prostředí. Na základě těchto podkladů jsme oslovili projektanta, aby vypracoval dokumentaci protihlukových opatření ke stavebnímu řízení. O dalším postupu jednáme se zástupci ústecké krajské hygienické stanice a statutárního města Mostu,“ uvedl mluvčí autodromu.

Opatření budou podle něj velmi nákladná, odhaduje je na několik desítek milionů korun.

"Právě i z toho důvodu není možné provádět protihluková opatření ´na počkání´ bez důkladné odborné analýzy. Vše je třeba důkladně připravit, aby minimalizace hluku byla co nejúčinnější a především dlouhodobá. Platí to v případě efektivní výsadby zeleně, vybudování zemního valu, protihlukových stěn, ale i dalších opatření,“ dodal.

Generální ředitel Jiří Volovecký tvrdí, že autodrom je významným subjektem ve městě.

"Uvědomujeme si, že Mostecko patří z hlediska zaměstnanosti k nejproblémovějším lokalitám v Čechách. Snažíme se být proto v regionu co nejvíce prospěšní. Kromě náboru pracovníků zadáváme také většinu zakázek místním firmám. A v tomto trendu budeme pokračovat. I tak přispíváme ke vzniku nových míst a ke zvýšení kvality života na Mostecku,“ dodal.

SOUVISEJÍCÍ:  Na mostecký autodrom míří trestní oznámení. Kvůli hluku

Hluk štve obyvatele Souše. Mostecký autodrom chystá nápravu

Ředitel Autodromu Most Jiří Volovecký: Nejsme jen sportovní a výukový areál, ale i zážitkový

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře