Alena Dernerová v mlýnských kamenech kvůli limitům. Podpořila v Mostě koalici, která chce uhlí

Alena Dernerová. Foto: archiv Senát
Alena Dernerová. Foto: archiv Senát

Most /EXKLUZIVNĚ/ - Senátorka Alena Dernerová jako zastupitelka Mostu připojila podpis ke koaliční smlouvě, ve které je vyjádřena podpora pro prolomení limitů na lomu ČSA. Přitom osm dní předtím se podepsala k výzvě 150 lékařů z Ústeckého kraje, aby vláda limity neprolomila.

Reklama

"Jako lékaři se musíme zásadně vymezit proti prolomení těžebních limitů, které prosazují majitelé dolů ve spolupráci s lobbisty a odbory. Dalším rozšířením těžby a spálením uhlí bude pokračovat zásadní újma na zdraví obyvatel Ústeckého kraje, kterého se těžební limity nejvíce dotýkají. Tím, že dýcháme místní vzduch si zkracujeme život v průměru o 9,5 dne za rok. Zdraví obyvatel je základní a nezpochybnitelnou hodnotou, od které se odvíjí další socio-ekonomické faktory, včetně zaměstnanosti a rozvoje regionu,” uvedla 23.9.2015 Alena Dernerová.

Lékaři dopis adresovaný vládě představili na tiskové konferenci v Senátu.

Ovšem Alena Dernerová se podepsala i pod koaliční smlouvu Severočeši Most, ODS, ČSSD. V ní se strany dohodly, že budou prosazovat prolomení limitů.

Senátorka a mostecká zastupitelka se během pár dní podepsala ke dvěma dokumentům, jejichž stanovisko je protichůdné.

"Své názory neměním. Jako lékař jsem stále proti prolomení limitů. Ví to i kolegové z hnutí, že mám svůj názor. Koaliční smlouvu v Mostě jsem podepsala, neboť jsem nechtěla, aby kvůli mně byly komplikace. Proti těžbě uhlí jsem ale stále," reagovala pro MojeMostecko.cz Alena Dernerová.

Pro úplnost: o prolomení limitů rozhoduje výhradně vláda.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře