V Lounech chybí stomatologové. Nové pacienty moc lékařů nepřijímá

Stomatolog, ilusrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Stomatolog, ilusrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

LOUNSKO, ŽATECKO - Nedostatek stomatologů v Lounech je dlouhodobým problémem. V posledních měsících se situace mírně zhoršila odchodem lékaře Perto Orikhivskyie ze zubní ordinace v Postoloprtech do Chomutova.

Reklama

Starosta Loun Radovan Šabata opětovně jednal s ředitelem Regionální pobočky Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Ústí nad Labem Petrem Veselským o nedostatku stomatologů na Lounsku.

„V současné chvíli všichni lounští stomatologové deklarují plnou kapacitu svých ordinací. Pacienty přijímá lékař Radim Němec, který ordinuje v Kryrech u Podbořan. Dalším stomatologem, který přijímá nové pacienty je pan Karnoub, který ordinuje v Hornické nemocnici s poliklinikou v Bílině,“ uvedl k situaci ředitele Regionální pobočky VZP Ústí nad Labem Petr Veselský.

Vzhledem k naléhavosti situace, jednal starosta města i s náměstkem ministra zdravotnictví Tomem Philippem o možnostech, které má město ve vztahu k výběrovým řízením na nové lékaře.

Na základě podaných informací, Rada města Loun schválila odeslání žádosti Krajskému úřadu Ústeckého kraje na vyhlášení výběrového řízení pro tři lékaře.

V žádosti je specifikováno, že dva lékaři by měli působit v oboru stomatologie (zubní lékařství) a jeden lékař v oboru oftalmologie (oční lékařství). Jednou z podmínek výběrového řízení bude i to, že lékaři budou muset působit na území města Loun.

„S nedostatkem stomatologů se dlouhodobě nepotýkají pouze Louny, ale i jiná města. Jedná se o systémový problém, jehož řešení není pouze na straně ministerstva zdravotnictví, ale pomoci s touto situací musí i ministerstvo školství. Právě nízký počet přijímaných studentů na tento obor problém nedostatku zubařů pouze prohlubuje,“ uvedl po konzultaci s náměstkem ministra zdravotnictví Radovan Šabata.

Na popud lounské radnice se v roce 2012 dali dohromady lounští stomatologové, kteří provozují v Lounech zubní pohotovost. Pacienti jsou ošetřováni na poliklinice, Pod Nemocnicí 2503 Louny, v ordinaci MUDr. Zdeňka Skály.

Pohotovost je pacientům k dispozici v sobotu, neděli a o státních svátcích od 9 do 12 hodin. Město Louny tímto děkuje stomatologům a zdravotnickému personálu za poskytovanou péči.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře