Spolek D7 složený z obcí v Poohří požaduje dostavbu dálnice od Slaného po Chomutov

Dálnice D7. Foto: archiv SUDOP Praha
Dálnice D7. Foto: archiv SUDOP Praha

Lounsko, Žatecko - Tři města podél silnice I/7 požadují, aby i v úseku mezi Slaným, Louny, Postoloprty, Žatec a Chomutov byla vybudována dálnice ve čtyřpruhu. Kvůli lobbingu na vládu a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vznikl Spolek za dostavbu komunikace D7.

Reklama

Kromě měst Žatec, Louny a Postoloprty se členy stal poslanec z Louna Michal Kučera a senátorka Zdeňka Hamousová.

Předsedou spolku se stal starosta Loun Radovan Šabata, místopředsedou Zdeňka Hamousová, která je kromě senátorky i starostkou Žatce.

„Jedná se o významný krok pro to, aby se spojil celý region severozápadních a středních Čech a společným úsilím vyvinul tlak na všechny státní orgány tak, aby byly naplněny mnohaleté sliby, které byly ohledně této komunikace neustále veřejnosti předkládány. Termín konečné dostavby byl několikrát posunut, v současnosti slyšíme rok 2023 a zakladatelé spolku věří, že je tento termín konečný," uvedli zakládající členové spolku ve svém prohlášení.

K dostavbě D7 chybí zhruba 40 kilometrů. Letos je v plánu zahájení stavby úseku Bitozeves - Postoloprty, v roce 2017 se mají začít rozšiřovat na čtyři pruhy obchvaty Loun a Panenského Týnce.

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře