Kuriozita: V Postoloprtech přesunou fotbalový stadion kvůli dálnici

Ilustrační snímek. Foto: pixabay.com
Ilustrační snímek. Foto: pixabay.com

POSTOLOPRTY - Fotbalové hřiště v Postoloprtech musí ustoupit dálnici D7 z Chomutova do Prahy, která bude stát na jeho místě.

Reklama

Fotbalisté si tak budou muset vzít své kopačky a přesunout se o 25 metrů severním směrem, informoval jako první IDNES.cz.

Jak MojeLounsko.cz v roce 2016 napsalo, fotbalové hřiště a šatny jsou v blízkosti stávající silnice I/7. Jenže pro rozšíření a vybudování dálnice je zapotřebí prostor, kde nyní mají zázemí postoloprtští fotbalisté.

Podle loňského vyjádření tehdejšího předsedy fotbalového klubu Daniela Zíbrta klubovna, šatny, kabina rozhodčího, zázemí celého fotbalového klubu či sociální zařízení se bude muset přemístit na druhou stranu hřiště.

Na místě je otázka, z čeho si fotbalový klub zaplatí nový stadion.

V Postoloprtech ale přes složitou situaci mohou slavit malé vítězství. Přesun a vybudování nového zázemí má zaplatit stát. Ten prostřednictvím Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) dodá peníze Ústeckému kraji, který je jako dotaci přizná městu Postoloprty.

Stát totiž před lety vydal demoliční výměr na kompletní zázemí stadionu a velké kompenzace se oddíl z Postoloprt původně nedočkal.

Klub během přestavby hřiště bude používat umělou trávu na vedlejším hřišti, nový fotbalový stánek by měl mít do podzimu roku 2019.

SOUVISEJÍCÍ: Obchvat Postoloprt. Výstavbě D7 stojí v cestě fotbalisté

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře