Kuriozita: V Postoloprtech přesunou fotbalový stadion kvůli dálnici

Ilustrační snímek. Foto: pixabay.comIlustrační snímek. Foto: pixabay.com

POSTOLOPRTY - Fotbalové hřiště v Postoloprtech musí ustoupit dálnici D7 z Chomutova do Prahy, která bude stát na jeho místě.

Reklama

Fotbalisté si tak budou muset vzít své kopačky a přesunout se o 25 metrů severním směrem, informoval jako první IDNES.cz.

Jak MojeLounsko.cz v roce 2016 napsalo, fotbalové hřiště a šatny jsou v blízkosti stávající silnice I/7. Jenže pro rozšíření a vybudování dálnice je zapotřebí prostor, kde nyní mají zázemí postoloprtští fotbalisté.

Podle loňského vyjádření tehdejšího předsedy fotbalového klubu Daniela Zíbrta klubovna, šatny, kabina rozhodčího, zázemí celého fotbalového klubu či sociální zařízení se bude muset přemístit na druhou stranu hřiště.

Na místě je otázka, z čeho si fotbalový klub zaplatí nový stadion.

V Postoloprtech ale přes složitou situaci mohou slavit malé vítězství. Přesun a vybudování nového zázemí má zaplatit stát. Ten prostřednictvím Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) dodá peníze Ústeckému kraji, který je jako dotaci přizná městu Postoloprty.

Stát totiž před lety vydal demoliční výměr na kompletní zázemí stadionu a velké kompenzace se oddíl z Postoloprt původně nedočkal.

Klub během přestavby hřiště bude používat umělou trávu na vedlejším hřišti, nový fotbalový stánek by měl mít do podzimu roku 2019.

SOUVISEJÍCÍ: Obchvat Postoloprt. Výstavbě D7 stojí v cestě fotbalisté

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Piráti Chomutov dostali další odklad splatit 12,5 milionu Piráti Chomutov dostali další odklad splatit 12,5 milionu
FOTO: Čtvrté výročí založení klubu motorkářů NORTHERN PIRATES v Chomutově FOTO: Čtvrté výročí založení klubu motorkářů NORTHERN PIRATES v Chomutově
Musíme se z toho dostat sami, říká Tomáš Mareš. Jeho Ústí schytává debakly Musíme se z toho dostat sami, říká Tomáš Mareš. Jeho Ústí schytává debakly

Žena může jít do vězení, problém jí způsobil její pes Žena může jít do vězení, problém jí způsobil její pes
Lupič ukradl v baru 15 tisíc. Najdou ho? Lupič ukradl v baru 15 tisíc. Najdou ho?
Řidič úmyslně najížděl do řidiček. Teď mu hrozí osm let Řidič úmyslně najížděl do řidiček. Teď mu hrozí osm let


Komentáře