Kuriozita: V Postoloprtech přesunou fotbalový stadion kvůli dálnici

Ilustrační snímek. Foto: pixabay.comIlustrační snímek. Foto: pixabay.com

POSTOLOPRTY - Fotbalové hřiště v Postoloprtech musí ustoupit dálnici D7 z Chomutova do Prahy, která bude stát na jeho místě.

Reklama

Fotbalisté si tak budou muset vzít své kopačky a přesunout se o 25 metrů severním směrem, informoval jako první IDNES.cz.

Jak MojeLounsko.cz v roce 2016 napsalo, fotbalové hřiště a šatny jsou v blízkosti stávající silnice I/7. Jenže pro rozšíření a vybudování dálnice je zapotřebí prostor, kde nyní mají zázemí postoloprtští fotbalisté.

Podle loňského vyjádření tehdejšího předsedy fotbalového klubu Daniela Zíbrta klubovna, šatny, kabina rozhodčího, zázemí celého fotbalového klubu či sociální zařízení se bude muset přemístit na druhou stranu hřiště.

Na místě je otázka, z čeho si fotbalový klub zaplatí nový stadion.

V Postoloprtech ale přes složitou situaci mohou slavit malé vítězství. Přesun a vybudování nového zázemí má zaplatit stát. Ten prostřednictvím Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) dodá peníze Ústeckému kraji, který je jako dotaci přizná městu Postoloprty.

Stát totiž před lety vydal demoliční výměr na kompletní zázemí stadionu a velké kompenzace se oddíl z Postoloprt původně nedočkal.

Klub během přestavby hřiště bude používat umělou trávu na vedlejším hřišti, nový fotbalový stánek by měl mít do podzimu roku 2019.

SOUVISEJÍCÍ: Obchvat Postoloprt. Výstavbě D7 stojí v cestě fotbalisté

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V Ústí vyroste menší hala pro bruslení. Vedle zimního stadionu V Ústí vyroste menší hala pro bruslení. Vedle zimního stadionu
Mimosoudní vymáhání pohledávek šetří peníze i čas Mimosoudní vymáhání pohledávek šetří peníze i čas
Rekonstrukce další části kanalizace v centru Roudnice je odloženo Rekonstrukce další části kanalizace v centru Roudnice je odloženo

Vznikne Na Kocandě parkovací dům? A co třeba u Labe? Vznikne Na Kocandě parkovací dům? A co třeba u Labe?
Vznikne v ústeckém Vaňově pobřežní promenáda místo přístavu? Vznikne v ústeckém Vaňově pobřežní promenáda místo přístavu?
Ekonomika nejen na severu Čech postavená na hlavu. Dluhy, exekuce a bez montoven by bylo ještě hůř Ekonomika nejen na severu Čech postavená na hlavu. Dluhy, exekuce a bez montoven by bylo ještě hůř

Obyvatelé Děčína ohroženi uvolněným skalním masivem se vrací domů Obyvatelé Děčína ohroženi uvolněným skalním masivem se vrací domů
V mostecké nemocnici o víkendu došlo k úmrtí novorozence. Co se stalo? V mostecké nemocnici o víkendu došlo k úmrtí novorozence. Co se stalo?
Lovci skolili lídra z Plzně a posunuli se na druhé místo! Lovci skolili lídra z Plzně a posunuli se na druhé místo!

Jaroslav Roubík chce ještě rok hrát hokej, pak se uvidí. Chuť stále mám, říká Jaroslav Roubík chce ještě rok hrát hokej, pak se uvidí. Chuť stále mám, říká
Požár domku na Děčínsku, jeden mrtvý Požár domku na Děčínsku, jeden mrtvý
Konec doplatků na bydlení obchodníkům s chudobou nevoní. Stahují se z Varnsdorfu Konec doplatků na bydlení obchodníkům s chudobou nevoní. Stahují se z Varnsdorfu


Komentáře