Koupí nemocnici v Lounech Agel? V Žatci se obávají odlivu zaměstnanců

Nemocnice Louny. Foto: archiv Nemocnice Louny
Nemocnice Louny. Foto: archiv Nemocnice Louny

Louny - Lounská nemocnice, která se orientuje na ošetřovatelskou péči, by mohla změnit majitele. Nabídku na odkup akcií obdrželo město, hovoří se i o vstupu silného hráče ze severní Moravy, skupiny Agel.

Reklama

To, že vlastní lounské nemocnice prodává, potvrdila Idnes.cz ředitelka Nemocnice Louny Miluše Tuková. Zda je zájemcem i Agel, společnost nepotvrdila. Mluvčí skupiny Radka Miloševská se odmítla s médii na toto téma bavit.

Prodej lounské nemocnice je i tématem na radnici. Podle starosty Loun Radovana Šabaty (Unie pro sport a zdraví) město bylo osloveno, zda nemá zájem nemocnici koupit. Konkrétně se hovořilo o 60%.

Zastupitel Pavel Csonka (ČSSD) si spoluvlastnictví města neumí představit. Avšak příchod případně Agelu by uvítal. Agel působí zejména na severní Moravě, patří miliardáři a spolumajiteli Třineckých železáren Tomáši Chrenkovi.

Případného vstupu Agelu se obávají v Žatci. Tamní městská nemocnice se potýká s nedostatkem personálu, lékařů i zdravotních sester. Pokud by se nemocnice v Lounech "postavila na nohy", zaměstnanci ze Žatce by mohli přejít do Louny za "leošími podmínkami".

Reklama

Hodnocení

4.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře