Do Drahonic se má vrátit věznice, migranti zde už bydlet nebudou

Interiér věznice, ilustrační foto. Foto: archiv Vězeňská služba ČRInteriér věznice, ilustrační foto. Foto: archiv Vězeňská služba ČR

Drahonice - Zařízení pro uprchlíky v Drahonicích u Lubence v roce 2016 skončí, areál se má vrátit původnímu účelu. Ministerstvo vnitra má areál půjčený od Vězeňské služby a chce ho vrátit. Ministerstvo spravedlnosti uvažuje o návratu k věznici.

Reklama

Když v létě 2015 po tři roky nevyužívaný areál bývalé věznice v Drahonicích se dostal na seznam uprchlických zařízení, zavlály emoce. Nyní je areál prázdný a nevyužívaný.

Ministerstvo vnitra, které má bývalou věznici pronajatou od Vězeňské služby, podle České televize neuvažuje o prodloužení pronájmu a chce ji vrátit. Ministertsvo spravedlnosti uvažuje, že by se areál vrátil k původnímu účelu - znovu by byla sloužila jako mužská věznice.

S tím nemá problém ani vedení Lubence, pod který Drahonice patří. Věznice byla uzavřena před třemi lety po amnestii exprezidenta Václava Klause.

Ministerstvo vnitra chce pro migranty využívat uprchlická zařízení ve Vyšních Lhotách a v Bělé pod Bezdězem, jako záložní areál i v Balkové.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Volební manuál 2017. Rekapitulace, jak se volí poslanci Volební manuál 2017. Rekapitulace, jak se volí poslanci
Žhář, který zapálil byt v Jirkově, dostal 15 let vězení Žhář, který zapálil byt v Jirkově, dostal 15 let vězení
Ministr Robert Pelikán potvrdil výstavbu justičního areálu v Ústí. Kdy bude hotový? Ministr Robert Pelikán potvrdil výstavbu justičního areálu v Ústí. Kdy bude hotový?

Spojí labské břehy v Děčíně nové lávky pro pěší i cyklisty? Spojí labské břehy v Děčíně nové lávky pro pěší i cyklisty?
Hygienici uzavřeli restauraci Minigolf v Lounech Hygienici uzavřeli restauraci Minigolf v Lounech
Muž chtěl domů odvézt policejním vozem. Byl zadržen Muž chtěl domů odvézt policejním vozem. Byl zadržen


Komentáře