Cestovní ruch Lounsko nezachrání, ale může výrazně pomoci, říká radní Michal Kučera

Michal Kučera. Foto: archiv MojeLounsko.cz
Michal Kučera. Foto: archiv MojeLounsko.cz

Louny - Jaká je možná vize pro Louny a region? Jednou z cest je cestovní ruch. "Měla by to být jedna z priorit města," tvrdí lounský radní Michal Kučera (TOP 09).

Reklama

"Louny jsou v současnosti městem, které je v udržovaném stavu. Domnívám se, že rozvoj cestovního ruchu by měla být jednou z priorit rozvoje města," řekl pro MojeLounsko.cz radní Michal Kučera, který je za Lounsko i poslancem.

Podle Kučery je atraktivní zejména okolí města. "Lze ho využít pro sportovní vyžití. Ať je to bezmotorové létání na Rané či využití cyklotras, tedy aktivní využití volného času."

"Je tu i Ohře. Potenciál tu je. Navíc i životní prostředí na Lounsku je ve slušném stavu. Příroda je zachovalá - ať už směrem k Českému středohoří, tak i směrem ke Džbánu," charakterizoval Michal Kučera potenciály Lounska.

Zmínil i dostupnost z Prahy. "Ta je velmi blízko," podotkl.

Cestovní ruch by mohl být jedním ze zlepšujících faktorů pro Louny. "Podpořilo by to i živnostníky," připomněl lounský radní.

"Pracujeme na koncepci s Destinační agenturou Dolní Poohří. Cílem je propojit oblast celé Ohře. Nějaké kroky k lepšímu děláme," dodal Michal Kučera.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře