Agel miliardáře Tomáše Chrenka koupil nemocnici v Lounech

Nemocnice Louny. Foto: archiv Nemocnice Louny
Nemocnice Louny. Foto: archiv Nemocnice Louny

Louny - Nemocnice Louny má nového majitele. Stala se jím společnost Agel. V pondělí (1.2.2016) tuto skutečnost svým podpisem stvrdili zástupci současného i nového majitele. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Reklama

V České republice provozuje skupina Agel devět nemocnic, sedm poliklinik a další zdravotnická zařízení, a to především v Moravskoslezském a Olomouckém kraji.

„Nemocnice Louny je naší jubilejní desátou nemocnicí v České republice a zároveň vůbec první nemocnicí na území Čech. Krok vstoupit za hranice Moravy koresponduje se strategií naší společnosti dále růst a rozvíjet se,“ uvedl předseda představenstva společnosti Agel Ján Dudra.

Podle vedení Agelu pacienti ani zaměstnanci Nemocnice Louny nemusejí mít kvůli změně vlastnické struktury žádné obavy.

„Naším strategickým cílem je stávající provoz nemocnice nejen zachovat, ale postupně rozvíjet. Neplánujeme omezovat provoz oddělení ani spektrum poskytované péče,“ doplnil Ján Dudra.

Agel má mnohaleté zkušenosti s provozováním zdravotnických zařízení nejen v České republice, ale také na Slovensku. Podle sdělení Agelu každoročně je v nemocnicích skupiny hospitalizováno více než 170 tisíc pacientů a ambulantně ošetřeno přes 2,5 miliónu osob. Ve skupině pracuje téměř devět tisíc zaměstnanců.

ČTĚTE:  Koupí nemocnici v Lounech Agel? V Žatci se obávají odlivu zaměstnanců

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře