Závod míru juniorů startuje v Litoměřicích. Cíl je opět v Terezíně

Cyklisté. Foto: archiv pořadatel
Cyklisté. Foto: archiv pořadatel

Litoměřicko - Nejlepší juniorští cyklisté z celého světa se sjíždí na sever Čech. Ve čtvrtek 5. května 2016 v Litoměřicích odstartuje mezinárodní etapový Závod míru juniorů. Cíl závěrečné etapy se vrací do Terezína.

Reklama

Mladí cyklisté budou během čtyř dnů opět bojovat o jeden z aktuálně nejprestižnějších žlutých trikotů juniorského světa cyklistiky.

Na jezdce čeká téměř čtyři sta náročných kilometrů a boj o cenné body do světového poháru.  Třeba i tentokrát mezi nimi bude nový fenomém typu Petera Sagana a Fabiana Cancellary, kteří svoji hvězdnou kariéru májovými etapami též zahájili.

Cyklisté poprvé šlápnou do pedálů ve čtvrtek 5. května 2016. Slavnostní zahájení proběhne na litoměřickém Mírovém náměstí v 14:40 hodin, kde bude zhruba po dvou a půl hodinách také cíl a letošní první vyhlášení. V pátek mladí jezdci musí zvládnout tradičně hned dvě zkoušky. Nejprve je dopoledne naplánovaný souboj s chronometrem v Třebenicích. Odpoledne přijde na řadu „Roudnická“ část.

„Start bude obligátně na Karlově náměstí a cíl na Masarykově třídě, kde závod získal více na své atraktivitě. Na trati nebude chybět ani rychlostní prémie v Budyni, Štětí a Hoštce,“ podotkl Svatopluk Henke, ředitel závodu.

V sobotu se junioři dostanou přes hranice na německé území. Start těžké kopcovité etapy se vrací před teplickou radnici. Sobotní prověrka právem nese označení "Královská". Během ní cyklisté budou muset dvakrát vystoupat na Komáří Vížku a naplánovány jsou také sprinterské prémie v Duchcově a v Dubí. Cíle je tentokrát v německém Altenbergu.

Čtyřdenní boj o žlutý trikot vyvrcholí po roční přestávce v Terezíně. Jen pár dnů před startem závodu byla dokončena rekonstrukce Tyršova mostu, po kterém se cyklisté vrátí do tradičního finiše. Na peloton ale čeká dnes už známý okruh u Ploskovic, Maškovic a Třebušína.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře