U NÁS TO ŽIJE. Skauti z Lovosic uspořádali závod do Oparenského údolí

Děti, které se zúčastnili závodu do Oparenského údolí. Foto: Vojtěch Hák - Sesmál
Děti, které se zúčastnili závodu do Oparenského údolí. Foto: Vojtěch Hák - Sesmál

Lovosice - Minulý měsíc začal nový školní rok a to znamená i začátek nového skautského roku. My jsme jej započali novou akcí, kterou jsme do letoška ještě nikdy nepořádali. Jde o skautský závod pro veřejnost, který se uskutečnil v sobotu 13. září 2014, a to na trase Lovosice, Malé Žernoseky a Černodolský mlýn v Oparenském údolí.

Reklama

Letošního prvního ročníku se zúčastnilo sedm skupin dětí i s rodiči a to jak z řad veřejnosti, tak i z řad našich členů. Na trase závodu bylo připraveno sedm disciplín. Zúčastnění si mohli vyzkoušet například střelbu z luku, nebo vzduchovky, lanovou aktivitu a další zajímavé disciplíny.

V cíli na všechny čekaly odměny za účast v závodě. Tímto děkujeme za umožnění závodu Městskému úřadu Lovosice, Obecnímu úřadu Malé Žernoseky, Lesům ČR a Správě chráněné krajinné oblasti České středohoří. Poděkování rovněž patří i zřizovatelům Černodolského mlýna.

K příležitosti závodu jsme uspořádali v cíli charitativní sbírku k projektu Postavme školu v Africe, který zaštiuje nadace Člověk v tísni ve spolupráci s Junákem. Do tohoto projektu s mnohaletou historií se letos poprvé zapojil i nᚠoddíl Šipka Lovosice. Každý, kdo přispěl do kasičky, obdržel informační letáček o projektu, placku na připnutí a samolepku. Všem, kteří přispěli, děkujeme.

Jelikož započal nový skautský rok, je právě teď nejlepší příležitost přivést k nám do oddílu nováčky. Pokud víte o někom, kdo by se rád zapojil do skautské činnosti a naučil se spoustu nových a zajímavých věcí, budeme rádi, když jej přivedete. Schůzky máme jako každý rok každou středu od 16:00 do 18:00 (děti 10-15 let) a v tentýž čas ve čtvrtek (děti 6-9 let) v klubovně, kterou najdete na Václavském náměstí se vchodem z uličky směřující k lesoparku Osmička ve druhém patře šedivé budovy.

Skautský oddíl Šipka, který zaměřuje svoji činnost na práci s dětmi ve věku 10-15 let má nové a aktuální webové stránky, na nichž naleznete potřebné informace o činnosti našeho oddílu. Nové stránky naleznete na adrese: www.sipka-lovosice.4fan.cz. Naleznete zde i fotografie z akcí, aktuální akce oddílu a další informace.

Co je to skauting?

Skauting je parta a příležitost! Do skautských oddílů chodí lidé dobrovolně a to za stejným cílem – zdokonalit sebe, utvořit si skvělou partu kamarádů, která může přetrvat až do stáří, zažít spoustu zajímavých dobrodružství a naučit i něco nového ostatní lidi, kteří o to mají zájem.

Skauting je příležitost naučit se novým dovednostem, příležitost poznat okolí, v němž žijeme, příležitost podívat se do zahraničí, a už třeba na mezinárodní skautská setkání, nebo i na jiné akce pořádané skautským hnutím. Skauting existuje ve 216 zemích světa, ve světě má 40 milionů členů a členek a prošlo jím celkově už přes půl miliardy lidí po celém světě. Jen v České republice prošel skautingem milion občanů a v současnosti je členy Junáka 46 tisíc lidí. Historie světového skautingu sahá do roku 1907 a český skauting vznikl v roce 1912.

Přijďte se proto seznámit s činností našich oddílů! Když se vám i vašim dětem budou naše aktivity a zájmová činnost zamlouvat, můžete i vy přispět k růstu apolitické, dobrovolnické, neziskové a vzdělávací celosvětové organizace. Nejen takový je skauting…

Autor: Vojtěch Hak - Sesmál

Závod do Oparenského údolí
Závod do Oparenského údolí

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře