Tři tipy na cyklovýlet po Litoměřicku

Zdroj: pixabay.com
Zdroj: pixabay.com

Okolí Litoměřic je ideální pro cyklovýlety. Na kolech si lze projet nejen krásnou krajinu, ale navštívit i zajímavá místa a kulturní památky.

Reklama

1. Trasa z Loun

Pokud zvolíte jako výchozí bod Louny, můžete se vydat po cyklotrase směrem na Libochovice. Z města se vydáte směrem na Černčice, odkud se pak po odbočení dostanete do Slavětína. Následuje úsek do Peruce. V Peruci se zastavte v tamním zámku či muzeu, které mapuje tradici venkovského života.

Z Peruce už je to do Libochovic jen kousek. V Libochovicích máte možnost prohlédnout si další kulturní památku. Tamní zámek Libochovice patří ke klenotům severních Čech. Jde o jednu z nejvýznamnějších barokních památek. V létě si zde odpočinete i v prostorné zámecké zahradě. A pokud budete mít štěstí a přijedete ve správný čas, určitě vás na zámku nemine nějaká ta výstava či koncert, kterých se zde po celý rok koná celá řada.

2. Trasa z Lovosic

Druhá trasa, která vede opět do Libochovic, začíná v Lovosicích. Z města se vydáte přes Sulejovice a Úpohlavy. Tato varianta je ideální jako okružní jízda, kdy se z Libochovic vydáte směrem přes Třebenice zpět do Lovosic. Mimochodem, v Třebenicích se zastavte v muzeu, které se zaměřuje na tradiční český granát. Celkem vás během tohoto výletu čeká přibližně 40 km jízdy na kole. Trasa však není nijak fyzicky náročná.

3. Na kole z Litoměřic do Libochovic

Do Libochovic se dostanete také z Litoměřic, a to přes Terezín, Brozany nad Ohří, Doksany, Budyni nad Ohří a Kostelec nad Ohří. Během cesty si opět můžete prohlédnout spoustu zajímavých míst. Namátkou tvrz v Brozanech, bývalou vojenskou pevnost v Terezíně či zámek v Doksanech. V cíli cesty v Libochovicích najdete ubytování.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře