Tip na výlet: Cyklobusy v Českém středohoří, svezení sezónním vlakem

Cyklobus. Foto: archiv Ústecký kraj
Cyklobus. Foto: archiv Ústecký kraj

Litoměřicko - Přinášíme seznam cyklolinek po Českém středohoří, Dolním Poohří a v dalších oblastech Ústeckého kraje.

Reklama

Pokud se chystáte na výlet s kolem v oblasti Českého středohoří, na cyklisticky nejlákavější místa s možností následného výletu po cyklostezce Ploučnice vás vyvezou zelené autobusy linky 452 z Ústí do Lovečkovic a Mukařova nebo 437 z Děčína do Benešova, Valkeřic a Verneřic.

S kolem můžete v oblasti Českého středohoří cestovat také vlakem – podél Labské cyklostezky se dá doporučit svezení sezónním vlakem RE20. Kola vám vezmou také do motoráčků na nově zavedených nostalgických linkách T4 a T5. Asi vůbec nejzajímavější dopravu kola Vám ale nabídne lodní turistická linka 901 na Labi mezi Ústím a Litoměřicemi.

Dolním Poohří je vedeno nejméně linek s dopravou pro cyklisty - ze zelených autobusů stojí za zmínku linka 745, železničních linek můžete efektivně využít k dopravě kola na kýžené místo hned řadu – např. U14, U13, U12, U11 či U40. Jízdní kola bere také Doupovský motoráček na lince T6.

Jízdní řády a mapu všech linek DÚK naleznete na www.dopravauk.cz. Tištěné mapy veřejné dopravy DÚK jsou k dispozici v informačních střediscích na území Ústeckého kraje. Cena přepravy jízdních kol dle tarifu DÚK zůstává na stejné úrovni jako loni – jednorázová nepřestupní jízdenka pro jízdní kolo stojí 20 Kč a platí na území Ústeckého kraje.

SOUVISEJÍCÍ: Začala naplno cyklistická sezóna i pro autobusy Dopravy Ústeckého kraje

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře