Střevo Tour v Roudnici nad Labem. O co jde?

Maketa tlustého střeva. Foto: archiv PNSP
Maketa tlustého střeva. Foto: archiv PNSP

Roudnice n/L. - Osvětový projekt Střevo Tour zavítá do regionu. V roudnické nemocnici se maketa tlustého střeva představí v rámci jedinečné akce Den zdraví.

Reklama

Projekt byl zahájen v únoru 2010 a okamžitě vzbudil u veřejnosti velký zájem. Jen při první zastávce v Praze prošlo obří nafukovací maketou tlustého střeva kolem tří tisíc zájemců.

Střevo Tour zavítala v roce 2011 do Litoměřic a letos bude i v Roudnici nad Labem - v Podřipské nemocnici s poliklinikou.

V pátek 11. září 2015 se koná v areálu roudnické nemocnice akce pro širokou veřejnost s názvem Den zdraví. Startuje v 9 hodin.Akce trvá do 15. hodiny.

Modelem o rozměrech 9 x 4 metry se dá procházet jako tunelem a návštěvníci si mohou prohlédnout, jak vypadá tlusté střevo uvnitř. Uvidí nejen zdravou sliznici, ale také choroby, které tlusté střevo nejčastěji postihují. Nejzávažnější je rakovina tlustého střeva a konečníku.

Maketou provádí zkušení průvodci – lékaři, zdravotní sestry nebo studenti vyšších ročníků medicíny. Lidem jsou poskytovány správné informace a každý návštěvník má možnost klást otázky přímo zdravotníkům, kteří problematiku včasného záchytu a léčby rakoviny tlustého střeva a konečníku ovládají.

Střevo Tour je velmi úspěšný projekt. Ve městech, kde byla k vidění maketa tlustého střeva, se počet pacientů, kteří podstoupili kolonoskopii, zdvojnásobil.

6 minut pro zdraví - nová stezka v nemocnici

Chcete si zdarma otestovat svou vlastní fyzickou zdatnost? Za pouhých 6 minut budete mít jasno!

Oficiální otevření stezky 6 minut pro zdraví v areálu nemocnice je naplánováno na Den zdraví.

Test vlastní fyzické kondice má za úkol působit preventivně v boji proti civilizačním chorobám v běžné populaci a u již nemocných lidí testovat efekt léčby, rehabilitace a vývoje chorob, kterými trpí.

Cílem tohoto testu je zjistit, jakou vzdálenost jste schopni CO NEJRYCHLEJI UJÍT V PRŮBĚHU 6 MINUT a na základě výsledku orientačně posoudit vaši fyzickou zdatnost. Test může každý provést kdykoliv a zcela zdarma.

Ledviny nebolí, věnujte pár minut perevenci!

V rámci loňského otevření dialyzačního střediska B. Braun, budou mít návštěvníci možnost absolvovat preventivní vyšetření ledvin. Odborný personál zájemcům změří tlak a hladinu cukru v krvi a návštěvníci také obdrží jednoduchý set pro domácí test moči.

Kromě sestřiček z dialyzačního střediska a nefrologické ambulance bude k dispozici také vedoucí lékařka, která na vyžádání poskytne konzultaci na téma ledvinová onemocnění a jejich prevence.

Dál se návštěvníci budou moci seznámit s webovou aplikací Ledvinová kalkulačka, která po zodpovězení několika jednoduchých otázek vyhodnotí, zda daná osoba spadá do rizikové skupiny a potenciálně jí hrozí ledvinové potíže. V neposlední řadě se zájemci s pomocí odborného personálu naučí, jak si správně spočítat (body mass index), a budou si moci otestovat, jestli si správně myjí ruce.

Naučte se metody k samovyšetření prsu

Mama help je neziskovou organizací, která pomáhá ženám s rakovinou prsu a jejich rodinám a současně artnerem na akci s názvem Den zdraví. Využijte unikátní příležitost a vyzkoušejte si na modelu metody k samovyšetření prsu.

Diagnostika pleti zdarma

Mnoho problémů je způsobeno nesprávným určeným typu pleti. Proto je diagnostika pleti základní podmínkou optimálního doporučení péče o pleť. Specialista společnosti Avene v rámci akce Den zdraví provede zdarma diagnostiku pleti a poradí s péčí o ni. Pomůže také správně vybrat přípravky Avene přímo na míru. Avene je francouzská dermokosmetika, která je dostupná také v lékárně roudnické nemocnice.

Monitor zdraví

Vojenská zdravotní pojišťovna ČR je dalším partnerem na osvětové akci Den zdraví. VoZP si připravila program s názvem MONITOR ZDRAVÍ. Poskytne vám:

  • měření krevního tlaku
  • výpočet indexů tělesné proporcionality (BMI, WHR, obvod pasu)
  • zhodnocení naměřených hodnot

Dále zde budou zaměstnanci pojišťovny informovat o nabídce programů prevence zdraví a příp. je zde možné vyplnit a odevzdat přihlášku a stát se pojištěncem VoZp již od 1. ledna 2016.

ČTĚTE:  Jedinečná akce. Den zdraví v Podřipské nemocnici

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře