Startuje projekt Plave malý i velký 2016 v Libochovicích

Palvec, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Palvec, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

LIBOCHOVICE - Letos mohu s radostí oznámit, že tu máme již šestý ročník našeho projektu „Plave malý i velký“. Z počátku byl projekt dotován Ústeckým krajem v rámci jejich projektu „Volný čas“. Letos již podruhé se hlavním garantem projektu zaměřeným natrávení volného času občanů Libochovic stalo město Libochovice. Hlavním cílem je volnočasová aktivita nejen dětí a mládeže, ale i starších občanů.

Reklama

Tím se nám podařilo zapojit celé rodiny.

K tomu jsou určena tři sobotní dopoledne s názvem „Hrátky ve vodě“.

Při akcích hrátek ve vodě si mohou všichni účastníci bezrozdílu věku zasoutěžit nebo si vyzkoušet potápěčskou výstroj pod vodou či zajezdit si
na kajaku.

Přínosem je společně strávený čas rodičů s dětmi. Pro jinou cílovou skupinu - ženy, které se účatní vodního aerobiku, je přínosem  zlepšení tělesné kondice.

Za léta trvání se zde vytvořil senzační kolektiv, který si udržuje svěžé mysl a dobrou kondici. Scházi se tu starší i mladší kolektivy žen.

Vodní aerobik 1.9. - 31.12. každé pondělí od 18:00 hodin, zdarma
Hrátky ve vodě říjen, listopad, prosinec (termíny budou upřesněny), zdarma
Plavecký výcvik 1.9. - 31.12. (termíny budou upřesněny, zdarma)
Senioři a tělesně oslabení 1.9. - 31.12. v rámci otvírací doby bazénu pro veřejnost, pro zapojené do projektu zdarma


Podařilo se hodiny aerobiku kapacitně naplnit a i ty, co přijdou navíc, neodejdou s nepořízenou. Cvičení porbíhá každé pondělí od 18 hodin.

Další skupinou jsou žáci a mládež - účastníci plaveckého výcviku. Pod dohledem si zde vylepšují plavecký styl a ti méně zdatní se naučí zvládnout vodní živel.

Poslední cílovou skupinou jsou senioři a tělesně méně zdatní, kteří pravidelně pečují o své zdraví. Jejich účast probíhá jednoduchým způsobem. Při pravidelných návštěvách bazénu jsou jim zde zaznamenávány odplavené bazény a ke konci je vše sečteno, vyhodnoceno a náležitě odměněno.

Projek Plave malý i velký bude zahájen v pondělí 12. září 2016 vodním aerobikem v 18 hodin a potrvá do konce prosince 2016. Všichni účastníci mají vstup zdarma. Termíny sobotních hrátek ve vodě budou veřejně oznámeny.

Autor: Josef Pál, správce bazénu.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře