Objevte zámek Vrbičany a užijte si bohatý kulturní program

Zámek Vrbičany. Foto: archiv zamekvrbicany.cz
Zámek Vrbičany. Foto: archiv zamekvrbicany.cz

Vrbičany - Dovolujeme si vás pozvat na malou kulturní akci při příležitosti otevření zámku veřejnosti - "Objevte zámek Vrbičany", která se koná 4. července 2015.

Reklama

Kulturní akce při prvním otevření zámku veřejnosti.

Od 14:00 prohlídka zdevastovaného zámku s prvními opravenými místnostmi a prvními výstavami: historie zámku, fotografie Idy Homolové, Dagmar Májová - výstava panenek a kočárků, papírové modely hradů a zámků Jany Žuravnyjové.

V patře zámku na stezce odvahy zatím děti zabaví čarodějnice Damája. Asi tak od 15:00 v zámeckém parku vystoupení skupiny historického šermu, ukázky umění kejklíře Lukáše, keltský folk kapely Paleta (Říčany).

V 17:00 divadelní představení Z pohádky do pohádky v podání Divadelního Ansámblu BezeVšeho z Postoloprt. Občerstvení zajištěno. Zámek bude otevřen veřejnosti od 1. července 2015.

V červenci a srpnu bude otevřeno denně mimo pondělí od 10:00 do 16:00, v září o sobotách a nedělích 10:00 – 16:00.

Mimo tuto otevírací dobu si lze domluvit individuální prohlídku a prolézt si zámek doslova „od sklepa po půdu“. (kontakt: Petr Rasken Chaloupka, správce zámku – mobil 731 005 123 nebo e-mail: info@zamekvrbicany.cz). Volně přístupný je též zámecký park s dětským hřištěm.

Stručná historie zámku

Pozdně barokní zámek Vrbičany nedaleko Lovosic byl postaven v letech 1786–1789 Františkem Kresslem z Kvaltenburka, pravděpodobně na místě původní středověké tvrze.

Jedná se o jednopatrovou budovu, jejíž střední část je předsunutá a dvoupatrová. Za socialismu byl zámek využíván pro potřeby zemědělského učiliště. V roce 2011 koupila zdevastovaný zámek firma Sempra Vrbičany s.r.o. a zahájila postupnou rekonstrukci s cílem vytvořit multikulturní centrum regionu.

Autor: Petr Rasken Chaloupka, správce zámku Vrbičany

Reklama

Hodnocení

3.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře