Natáčení nového dílu Básníků bude v Litoměřicích i Mělníku

Eva Holubová, Lukáš Vaculík, Dušan Klein, Ladislav Pecháček, Miloslav Šmídmajer. Foto: archiv BIOSCOP
Eva Holubová, Lukáš Vaculík, Dušan Klein, Ladislav Pecháček, Miloslav Šmídmajer. Foto: archiv BIOSCOP

Litoměřicko - Náměstí v Mělníku, nemocnice a hospic v Litoměřicích. Přitom jedno filmové město. Tak by měly vypadat lokace nového filmu Jak básníci čekají na zázrak.

Reklama

Města a obce okolo Prahy mají tu výhodu, že se v nich často natáčí filmy kvůli blízkosti k hlavnímu městu, odkud se "sváží" herci. Ti většinou po natáčení odjíždějí na představení do divadla či na jiný "kšeft".

A tak se v Mělníku letos v únoru natáčel poslední nejnovější díl filmu Vánoční Kameňák, neboli Kameňák 5, který přijde za pár týdnů do kin.

Litoměřice mají ještě jednu výhodu. V týmu Básníků figuruje litoměřický rodák Miloslav Šmídmajer, který je nejen režisérem (Probudím se včera, natáčeno v Litoměřicích a Lovosicích), tak především filmovým producentem.

Básníky samozřejmě bude režírovat Dušan Klein. V hlavních rolích uvidíme opět Pavla Kříže, Davida Matáska, Terezu Brodskou, Lukáše Vaculíka, v epizodních rolích zůstávají dobře známí herci z minulých dílů – Pavel Zedníček, Miroslav Táborský, Josef Somr, Eva Jeníčková, František Ringo Čech, Markéta Hrubešová,  které doplní další známé tváře.

Scénář napsal opět Ladislav Pecháček.

Kromě Litoměřic a Mělníka se bude natáčet v Kladně a v Praze. Film bude mít premiéru v kinech 14. dubna 2015.

První klapka

První klapa padla v rezidenci Liběchov, kde odstartovala scéna, kdy Karas pozval Vojtěchu na luxusní včeři a pro vrchní sestru to nedopadne úplně dobře…

S režisérem Dušanem Kleinem se na ní sešli Eva Holubová v roli Vojtěchy (vrchní sestry Domova na konci cesty), Lukáš Vaculík (v roli Karase) a Jiří Strach, který si zahrál roli Portýra.

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře