Jak jsme uklízeli město Litoměřice

Účastníci úklidu. Foto: archiv pořadatel
Účastníci úklidu. Foto: archiv pořadatel

Litoměřice /U NÁS TO ŽIJE/ - Představa ranního vstávání o víkendu nepatří zrovna k těm lákavým. Když ale máte dobrý důvod, všechna únava je rázem pryč. A Ukliďme Česko za to opravdu stojí! Dvacet dobrovolníků z řad členů a sympatizantů hnutí ANO Litoměřice se sešlo, aby uklidilo část cesty ze Želetic přes Kotlinu.

Reklama

Dorazil i ministr životního prostředí Richard Brabec, aby nám s úklidem pomohl.

Počasí nám přálo, a tak brzy v přistaveném kontejneru skončila řada vysloužilých lednic, autodílů, sedacích souprav a dalšího odpadu. Člověk až žasne, kolik práce si někdo dá s tím, aby vyhodil odpad do přírody, namísto toho, aby ho zdarma odevzdal v některém ze sběrných dvorů.

Práce šla všem od ruky a brzy byl přistavený kontejner, plný až po okraj. Vedle něho zůstaly pneumatiky, resp. materiál z gumy, který se odvezl zvlášť. Nechyběla ani překvapení v podobě nábojů do samopalu, dětské postýlky či nálezu příbytku místního bezdomovce.

Naše poděkování tak patří všem zúčastněným, jakož i Zdravému městu Litoměřice, jmenovitě paní Ritě Vlčkové, za jejich pomoc a zajištění kontejneru, pytlů na odpady a pracovních rukavic. Odměnou za naši práci nám byl dobrý pocit z užitečné práce spolu s pěkným diplomem pro účastníky akce. Zkrátka má to smysl.

Autor: Jiří Adámek

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře