Hazmburk opět v hlavní roli. Repríza seriálu Vinaři II bude Libochovicku dělat reklamu celé léto

Hazmburk ve videoklipu Ewy Farne. Foto: archiv YouTube
Hazmburk ve videoklipu Ewy Farne. Foto: archiv YouTube

LIBOCHOVICKO - Lepší vstup do letní sezóny si region Libochovicko nemohl ani přát. Prima vrací na obrazovku seriál Vinaři II, děj se odehrává v obci pod Hazmburkem. Už nyní je jisté, že vzroste zájem nejen o hrad, ale o celý region ze strany nejen lidí z jižní Moravy.

Reklama

Pátek večer a návštěvnost webu MojeLitoměřicko.cz raketově roste. Důvodem je vysílání úvodního dílu seriálu Vinaři II.

"Díky skvělé SEO optimalizaci našeho webu článek ze srpna 2015, který pojednává o seriálu Vinaři II, lidé snadno najdou ve vyhledávačích. Je zřejmé, že je Hazmburk zajímá a lidé hledají, kde se vlastně nachází," říká šéfredaktor SeveročeskýDeník.cz Radek Pešout.

To, že seriál umí přílákat lidi na Hazmburk, potvrdila i kastelánka Miriam Němcová.

"Co nám ale zvedlo návštěvnost, byla druhá řada seriálu Vinaři, protože v upoutávce na ni byl přímo vidět náš hrad. To byla reklama k nezaplacení. Jezdili k nám najednou i Moraváci, kteří chtěli vidět to místo v Čechách, kde se natáčel seriál o víně," řekla v rozhovoru pro MF Dnes kastelánka.

"Ukazuje to skvělou kombinaci. Televizní seriál má masivní zásah a informace pak lidé hledají na internetu, a to přímo v čase vysílání. Díky tomu, že o Hazmburku píšeme a máme skvěle optimalizované stránky, lidé pak získávají informace na našich webech," nastínil Radek Pešout.

Prima natočila na severu Čech druhou epizodu vinařské ságy v roce 2015 a tehdy seriál v premiéře uvedla na své obrazovce. Letos seriál nabízí v repríze po celé letní prázdniny vždy v pátek večer.

Zatímco u jedničky byla ústředním motivem jihomoravské vinařské oblasti Pálava a Mikulov, nyní je to hrad Hazmburk. Děj seriálu je umístěn na Lovosicko, konkrétně do oblasti Třebívlic.

Štáb natáčel především v Zámeckém vinařství Třebívlice.

V seriálu jsou k vidění vinice z oblasti Lovosicka, dále krajina rozprostírající se od Třebenic k Libochovicím s ústředním motivem Hazmburkem.

V seriálu hrají: Pavel Liška, Jitka Čvančarová, Petr Vaněk, Tomáš Matonoha, Hynek Čermák, Jiří Vyorálek, Lukáš Langmajer, Pavel Šimčík, Václav Postránecký, Lucie Benešová, Pavel Nečas, Eliška Křenková, Marek Taclík, Laďka Něrgešová, Leoš Noha, Zuzana Norisová, Anežka Rusevová, Vojtěch Záveský, Ester Kočičková, Johana Freywaldová.

SOUVISEJÍCÍ:  Více o regionu Libochovicko

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře