Gymnazisté Lovosic si doběhli pro druhé místo v Juniorském maratonu

Juniorský maraton v Ústí. Foto: archiv RunCzech
Juniorský maraton v Ústí. Foto: archiv RunCzech

Ústí n/L., Lovosice - Ústecké semifinálové kolo Juniorského maratonu v Ústí nad Labem bylo letos zatím nejnapínavější. O vítězství se rozhodlo až na poslední předávce. Na druhém místě maratonskou štafetu dokončili běžci z Gymnázia Lovosice (2:25:30).

Reklama

Nejrychleji celý maraton zdolali stejně jako loni studenti Gymnázia Teplice v čase 2:21:47. Třetí doběhlo družstvo z Gymnázia Ústí nad Labem (2:27:27).

Na středoškoláky čekala 42 km dlouhá trať, každý člen týmu běžel jednu desetinu, tedy 4,2 km.

"Juniorský maraton je ten nejlepší způsob, jak mladým ukázat, že běh je krásný sport, který málo stojí a hodně dává. Atmosféra závodu nezklamala ani letos,“ hodnotí Tomáš Coufal z organizačního týmu.

Finálového kolo proběhne již v neděli 3. května 2015 v rámci Volkswagen Maratonu Praha.

Čtvrté semifinálové kolo Juniorského maratonu se běželo v Ústí nad Labem. O účast ve finále bojovalo u OC Forum deset desetičlenných týmů, z nichž ten nejrychlejší postoupil do finále.

Všechna finálová družstva mají od RunCzech hrazenou dopravu do Prahy a zpět a ubytování ze soboty na neděli. Kromě výletu do Prahy si užijí start na Staroměstském náměstí po boku nejlepších vytrvalců světa a běh historickým centrem Prahy. Na každého čeká tričko a v cíli medaile. Na nejlepší čekají ceny, které jsou předávány v rámci slavnostního vyhlašování.

Reklama

Hodnocení

2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře