V Litoměřicích proběhlo další medobraní

Snímek z medobraní. Foto: archiv Filip Horák
Snímek z medobraní. Foto: archiv Filip Horák

LITOMĚŘICE - V multifunkčním prostoru Oka-mžik u čajovny Hóra proběhl v sobotu (1.10.2017) již čtvrtý ročník medobraní na severu Čech.

Reklama

"Chceme návštěvníkům nabídnout opravdu kvalitní med od místních včelařů z Českého středohoří,” vysvětluje Filip Horák, hlavní organizátor akce.

„Výhodou je, že návštěvníci mohou med na místě ochutnat, včelařů se na vše vyptat a následně zakoupit produkty. Jako každý rok, bylo i toto medobraní soutěžní. Návštěvnická anketa vyhodnotila nejchutnějším včelařstvím stůl č. 2 - medy od Josefa Horáka z Litoměřic (57 hlasů). V závěsu s vítězem dvou předchozích ročníků Včelařství Lisec Tomáš se stolem č. 4 (48 hlasů).

Návštěvníci akce měli možnost nejenom zakoupit medy a medové výrobky, ale prezentovala se i litoměřická Čokoládová laboratoř. Nejmenší návštěvníci mohli ochutnat perník a zkusit si jeho zdobení.

Souběžně s medobraním v přilehlém parku proběhl třetí ročník Umění Země. Jedná se o tvoření mandal či jiných výtvarných dílek z přírodnin. „Tato akce je určena především pro děti, ale zapojit se mohou i dospělí,“ sděluje Lenka Simerská, která akci zaštiťovala. „Vznikají krásná dílka, která však vydrží maximálně 3 hodiny. Proto jsem se rozhodli je vyfotografovat a vybrat v rámci soutěže nejlepší výtvor, vybraný 3 člennou porotou.

V obou akcích, pořadaných litoměřickou organizací Zelených, se bude pokračovat i příští rok.

Návštěvníci navíc měli letos možnost zároveň navštívit další souběžně probíhající akci.  Jednalo se o kulinářské klání Středohořské jamování o nejlepší lokální zavařeninu, které pořádala  knihovna Karla Hynka Máchy ve spolupráci se spolkem Středohoří sobě a Semínkovnou v Litoměřicích. Na závěr proběhla dražba soutěžních marmelád s tím, že vydražené peníze budou použity na opravu kapličky.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře