V Litoměřicích proběhlo další medobraní

Snímek z medobraní. Foto: archiv Filip HorákSnímek z medobraní. Foto: archiv Filip Horák

LITOMĚŘICE - V multifunkčním prostoru Oka-mžik u čajovny Hóra proběhl v sobotu (1.10.2017) již čtvrtý ročník medobraní na severu Čech.

Reklama

"Chceme návštěvníkům nabídnout opravdu kvalitní med od místních včelařů z Českého středohoří,” vysvětluje Filip Horák, hlavní organizátor akce.

„Výhodou je, že návštěvníci mohou med na místě ochutnat, včelařů se na vše vyptat a následně zakoupit produkty. Jako každý rok, bylo i toto medobraní soutěžní. Návštěvnická anketa vyhodnotila nejchutnějším včelařstvím stůl č. 2 - medy od Josefa Horáka z Litoměřic (57 hlasů). V závěsu s vítězem dvou předchozích ročníků Včelařství Lisec Tomáš se stolem č. 4 (48 hlasů).

Návštěvníci akce měli možnost nejenom zakoupit medy a medové výrobky, ale prezentovala se i litoměřická Čokoládová laboratoř. Nejmenší návštěvníci mohli ochutnat perník a zkusit si jeho zdobení.

Souběžně s medobraním v přilehlém parku proběhl třetí ročník Umění Země. Jedná se o tvoření mandal či jiných výtvarných dílek z přírodnin. „Tato akce je určena především pro děti, ale zapojit se mohou i dospělí,“ sděluje Lenka Simerská, která akci zaštiťovala. „Vznikají krásná dílka, která však vydrží maximálně 3 hodiny. Proto jsem se rozhodli je vyfotografovat a vybrat v rámci soutěže nejlepší výtvor, vybraný 3 člennou porotou.

V obou akcích, pořadaných litoměřickou organizací Zelených, se bude pokračovat i příští rok.

Návštěvníci navíc měli letos možnost zároveň navštívit další souběžně probíhající akci.  Jednalo se o kulinářské klání Středohořské jamování o nejlepší lokální zavařeninu, které pořádala  knihovna Karla Hynka Máchy ve spolupráci se spolkem Středohoří sobě a Semínkovnou v Litoměřicích. Na závěr proběhla dražba soutěžních marmelád s tím, že vydražené peníze budou použity na opravu kapličky.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!


Komentáře