Nejlepší vyučující německého jazyka v ČR je z Litoměřic

Úspěšní němčináři. Foto: Eva Břeňová
Úspěšní němčináři. Foto: Eva Břeňová

LITOMĚŘICE - Litoměřická lektorka němčiny Lucie Čechová totiž letos byla v rámci kampaně „Šprechtíme“ vyhlášena jako nejlepší vyučující německého jazyka v ČR, čímž obhájila své předloňské prvenství.

Reklama

Úspěšné žáky dosahující mimořádných úspěchů při studiu německého jazyka ocenil před několika dny litoměřický starosta Ladislav Chlupáč v rámci slavnosti probíhající v salonku domu kultury, kterou v Litoměřicích pořádali organizátoři kampaně Šprechtíme.

Na její efektivní výukové metody zněla slova chvály od slavnosti přítomných zástupců Goethe-Institutu, Rakouského a německého velvyslanectví, Rakouského institutu v Brně, Spolku germanistů a učitelů NJ a řady dalších.

V Litoměřicích rostou pod vedením lektorky Lucie Čechové šikovní němčináři.

Důkazem jsou výsledky, kterých dosáhli žáci a studenti ve všech třech kategoriích celorepublikové soutěže „Sousedé na západě“. V nich obsadili Eliška Přibíková, Tereza Piskláková, Nikol Zárubová, Filip Dianiška a Ninjin Altantamir první místa v konkurenci 290 do soutěže zaslaných projektů.

Eliška sklidila úspěch s projektem „Čtyři kamarádi na kolech“. Spočíval ve vytvoření deskové hry s kvízovými otázkami a precizně zpracovaným cestovním deníkem. Tereza zvítězila v kategorii Umělecká tvorba s projektem, který pojala jako kalendář.

„Představoval koláž 12 nejzajímavějších měst a míst Bádenska-Württemberska, přičemž ke každému měsíci a městu vytvořila i didakticko-metodické cvičení pro žáky, kteří se učí němčinu nebo češtinu jako cizí jazyk,“ charakterizovala oceněné dílo lektorka Lucie Čechová, pod jejímž vedením dívky úspěchu dosáhly.

Stejně jako Nikol Zárubová, Filip Dianiška a Ninjin Altantamir, kteří vytvořili vizitku Bádenska-Württemberska, kterou pojali jako hru kvarteto. Při ní hráči hledají karty z oblasti jídla, zvyků, měst, osobností, průmyslu apod.

Autor: Eva Břeňová

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře